NPGR001 Poč. vidění a int. robotika 2013/14

Co se jinam nevejde
Uživatelský avatar
emu
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 1. 2011 16:24
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

NPGR001 Poč. vidění a int. robotika 2013/14

Příspěvek od emu »

Komusi jsem slíbil, že se zeptám na podrobnosti zkoušky a napíšu to sem. Zeptal jsem se a vyšlo najevo, že jsem trotl, protože podrobnosti jsou na webu předmětu. Přesto to ale radši zopakuju, abych dodržel slib:

Musíme si vybrat jeden článek starý nejvýš pět let z uznávaného časopisu na počítačové vidění nebo robotiku (určeno výčtem pěti). Není potřeba volbu oznamovat předem. Povídání o článku je podstatou ústní části.
Naposledy upravil(a) emu dne 20. 1. 2014 11:18, celkem upraveno 1 x.
Když mám zajímavý podpis, nepotřebuju psát zajímavé věci do těla zprávy.
peto

Re: NPGR001 Poč. vidění a int. robotika 2013/14

Příspěvek od peto »

Je nutné si prejsť všetky slajdy ktoré tam sú? je ich celkom dosť :)
jaketlustoch

Re: NPGR001 Poč. vidění a int. robotika 2013/14

Příspěvek od jaketlustoch »

ano, to by me take zajimalo - je tam v tom zmatek :-/ z jakych se konkretne ucite tu robotiku?
Uživatelský avatar
emu
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 1. 2011 16:24
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: NPGR001 Poč. vidění a int. robotika 2013/14

Příspěvek od emu »

Včera jsme na zkoušce byli dva, ale chudák spolužák nevěděl, že musí mít článek, tak to nechal na příště.

Otázky, mám dojem, pan Hlaváč chápe spíš jako nadhození tématu než jako konkrétní zadání. V mém případě to bylo:
  • interpretace;
  • entropie;
  • přímá a inverzní kinematika;
  • barevný trojúhelník, CIE 1931;
  • epipolární omezení;
  • detekce pohybu.
Popsal jsem dvě strany poznámkama, ale (ne že by mě to překvapilo) nebylo to přesně to, co chtěl pan zkoušející vidět. Tady je asi důležité se nenechat hned odradit a nějak obhájit, že vaše odpověď s tématem taky souvisí, teda obzvlášť pokud to tak je. Otázky mi (po vyjasnění, co se jimi vlastně myslí) docela sedly.
Článek jsem si vybral pět let starej, protože jsem ho obecně znal už z dřívějška z jiné přednášky. Tam bych zase doporučil, abyste prolistovali pokud možno všechny podrobnosti, mít hrubý přehled by nemuselo stačit. Dostal jsem jedničku, prý na hraně.
Když mám zajímavý podpis, nepotřebuju psát zajímavé věci do těla zprávy.
jakejake

Re: NPGR001 Poč. vidění a int. robotika 2013/14

Příspěvek od jakejake »

a mohl bys prosim napsat, kde (ktery vsechny) slajdy jsou na tu robotiku? ja se tu ucim hlavne zpracovani obrazu, ale koukam, ze u zkousky z toho nejak neni temer nic :-/
Uživatelský avatar
emu
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 1. 2011 16:24
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: NPGR001 Poč. vidění a int. robotika 2013/14

Příspěvek od emu »

jakejake píše:a mohl bys prosim napsat, kde (ktery vsechny) slajdy jsou na tu robotiku?
Jeden nebo dva slajdy snad z každého pdfka mám dojem, že jsem na přednášce viděl, ale žádné z nich vcelku (teda, ta 60megová se mi nechce stahovat). Přijdou mi jako špatný zdroj na učení, ale nenapadá mě žádný lepší, co by přednášku pokryl (Wikipedie?). Asi nedovedu pomoct.
jakejake píše:(...) ja se tu ucim hlavne zpracovani obrazu, ale koukam, ze u zkousky z toho nejak neni temer nic :-/
To není pravda..? Detekce pohybu a epipolární omezení rozhodně spadají do zpracování obrazu. Entropie, když jde o obrázky, může nabízet určitý pohled na šum.
Když mám zajímavý podpis, nepotřebuju psát zajímavé věci do těla zprávy.
peto

Re: NPGR001 Poč. vidění a int. robotika 2013/14

Příspěvek od peto »

inak. K tomu clanku. Je uplne jedno aky to je clanok, staci, ze sa tyka pocitacoveho videnia alebo robotiky?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“