NSWI150 - Virtualizace a cloud computing - Zk 22.1.2013

Co se jinam nevejde
blabla
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 27. 1. 2010 23:14
Typ studia: Informatika Mgr.

NSWI150 - Virtualizace a cloud computing - Zk 22.1.2013

Příspěvek od blabla »

Tri okruhy otazok, z kazdeho sa taha jedna a kazdy okruh skusa niekto iny (zavoral, yaghob, bednarek). ja som mal:
- identity management v cloud-e,
- kompresia privilegii,
- vyvazovanie zataze v distr. virtualnom prostredi
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: NSWI150 - Virtualizace a cloud computing - Zk 22.1.2013

Příspěvek od Donarus »

a] vyhody virtualizace - kompatibilita
Hlavne zminit, ze kdyz migruji, tak je dobre mit stejnou podmnozinu instrukci - to nadefinuje nejakej admin... Ale jak ma pak OS vedet, s jakou podmnozinou sad instrukci ma fungovat - je to jednoduche - proste instrukce (ta, kterou se tazi procesoru na insturkcni sadu) neni volana primo, ale zde vzdy zafunguje TRAPnEMULATE.
b] cloud computing - messaging
staci poradne popsat Topics, Queues a Relaying - tady jsem si za boha nemohl vzpomenout na relaying ... ostuda - vzpomel jsem si ve dverich, kdyz jsem odchazel :D Pozde .. ..
c] checkpoints/snapshots
chteji slyset, jak presne to funguje, kdyz se to dela za behu ... No trochu me tam zmatli, ale nakonec jsem pochopil, na co se pta, tak jsem to nejak vyplodil :)

Znamky si tak nejak skryte pisi vedle na papir a pak to sesumarizuji... ja mel diky te [2] neco mezi 1-2 a tak mi na 1 byla umoznena dalsi otazka .. bylo tam nejake zmatene oznaceni ptajici se na jakesi cloud cosi (to slovo v otazce si nevybavim, ale jakmile to tam nekdo budete mit, tak se zamyslete driv, nez to vzdate) ... Se mi tam pak nechtelo sedet, tak jsem si nechal dat tu 2ku. Po schodech zpet do Rotundy me to napadlo - bud se ptali na ruzne *aaS nebo na rozdeleni public/private/... clouds .... Takze az tam uvidite nejakou otazku Cloud *cosi* .. tak zkuste tohle :D

No, takze jak debil za 2, pricemz jsem mel pocit, ze za 2 z toho neni mozne dostat :D

Celkem snad vsichni bez dvou dostali 1 a jen 2 lidi za dva co ja vim:)

Doba uceni: cca 8 hodin ... Ale psal jsme si poznamky a nektere prednaskz jsem si i ztechoval (A mistru Bednarkovi(aspon si myslim, ze to byly jeho slidy) by nekdo mel rict, at budto nedela slajdy zadne nebo at je naplni nejak smysluplneji, nez z pulky obrazkama :D (*joke*))


PS: nepodcenujte vedomosti o virtualni pameti .. kdyz tam zabrednete (nedejboze uz jako hotovi bakalari) do zakladnich neznalosti virtualni pameti, LRU, MMU, MMUIO, fyzicke pameti, strankovani, segmentace, tak by to mohlo mit zrovne v kombinaci B+Y+Z docela velky efekt na vyslednou znamku. :D To rikam proto, ze me se to castecne vyhlo (krom okrajove znalosti v otazce c]), ale nekteri tam (co jsem zaslechl) meli spravu virtualni pameti ve VM..


PS: sorry za chyby a preklepy - pisu ve spechu, zitra mam datovky :D
virtualizator

Re: NSWI150 - Virtualizace a cloud computing - Zk 22.1.2013

Příspěvek od virtualizator »

Mě by spíš zajímalo jak ta zkouška probíhá jaksi technicky, to tam člověk nastoupí před trojici přednášejících a ihned reaguje na otázky nebo má možnost si to v klidu rozmyslet aspoň v bodech na papír?
blabla
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 27. 1. 2010 23:14
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: NSWI150 - Virtualizace a cloud computing - Zk 22.1.2013

Příspěvek od blabla »

mas casu na pripravu kolko chces. ak mas akukolvek otazku pripravenu, tak zavolas prislusneho skusajuceho, ktory to s tebou prejde. potom mozes zas pracovat dalej a zavolas si niekoho ineho ak dokoncis dalsiu otazku.
virtualizator

Re: NSWI150 - Virtualizace a cloud computing - Zk 22.1.2013

Příspěvek od virtualizator »

A kdo zkousi co? Yaghob asi to co si odprednasel-datova centra atd. Bednarek tu svoji prednasku o virtualizaci cpu, i/o a pameti. Zavoral asi cloud computing+ prednasku o bezpecnosti.
Nemel by nekdo zapis na tu bezpecnost? Na slajdech toho moc neni.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“