Zk 16.1.2012

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Uživatelský avatar
tikiri
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 1. 2008 10:06
Typ studia: Informatika Bc.

Zk 16.1.2012

Příspěvek od tikiri »

Na tento termín jsme byli přihlášení 4, jeden se nedostavil. Pan Koubek to nekomentoval a začal rozdávat zadání. První jsem nezaslechla, druhé bylo univerzální hashování a já jsem dostala A-sort. Se svou otázkou jsem byla spokojená, napsala jsem definici (a,b) stromů, jejich vlastnosti, strukturu vrcholu a kde se dají využít. Pak jsem popsala A-sort, operaci A-INSERT a jak je třeba (a,b) strom pro tento alg. modifikovat. Nakonec jsem odvodila složitost, tam jsem akorát měla drobnou nejasnost. Dostala jsem čas na objasnění, to se ale nekonalo, tak mi to pan Koubek sám vysvětlil a domů jsem šla s dvojkou. Je velice příjemný. :)
Here's a llama, there's a llama, and another little llama, fuzzy llama, funny llama, llama, llama, DUCK. :)
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“