Termíny po skúškovom

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od QZuzka »

Ahoj,
tak trochu zázrakem se mému týmu v jedné manažerské hře povedlo postoupit do finále, což má dva nepěkné dopady na mě a datovky. Jisté je, že ve čtvrtek ještě nebudu zpátky z Rakouska, jak jsem původně plánovala, takže ve čtvrtek nemůžu nic domlouvat... Pokud bych byla schopná, tak nejdříve v úterý 22., to už budu v Praze. A druhý dopad je ten, že teď ležím v grafech a číslech místo důkazů, takže není úplně jisté, že ten příští týden budu umět dost...

Pokud tedy chcete jít teď, ujměte se toho někdo z naučených..
faymon

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od faymon »

QZuzka>

22.+ se mi taky hodí víc, pokud za ním plánuješ jít 22. nebo v dohledné době po 22. (zase bych to nerad odkládal třeba až na květen), tak bych šel taky.

Případně pro ostatní, pokud nepůjde QZuzka nebo někdo další za Koubkem do 29., tak bych se toho ujal. Je to úterý a Koubek má přednášku z DS II, takže ho jistě chytnu.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od Him »

faymon: Umis i dukazy? Docela rad bych nasel neco alternativniho napriklad na uceni dukazu k amortizovane slozitosti (a,b)-stromu apod. Tak sonduju, jak to delaji ostatni :)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
faymon

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od faymon »

Him>

No snažím se je naučit všechny, ale některé stojí za to. Jinak jsem s učením moc nepokročil, tak to asi nakonec budu stejně dělat v tom květnu skoro :evil:
Jak jste na tom ostatní?
Uživatelský avatar
Lukas Mach
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 261
Registrován: 28. 3. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od Lukas Mach »

Nechtel by jeste nekdo jit na zkousku? Nekdy koncem dubna, zacatkem kvetna...
For every epsilon, there is delta.
Where is my delta?
faymon

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od faymon »

Má někdo zájem jít na zkoušku 28.6.? Ptal jsem se Koubka jestli je ochotný zkoušet i z DS I (je to normálně vypsaný termín v SISu pro DS II) a říkal že pokud bude dost lidí, tak vypíše i pro DS I. Moc jsem teda nepochopil jak chce poznat že bude dost lidí dokud to nevypíše a neuvidí kdo se přihlásil.
No co. Tak asi kdo má zájem tak se nějak tady přihlašte a můžem za ním teda jít kolektivně.
Uživatelský avatar
hkvm
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 50
Registrován: 3. 6. 2008 20:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od hkvm »

faymon píše:Má někdo zájem jít na zkoušku 28.6.? Ptal jsem se Koubka jestli je ochotný zkoušet i z DS I (je to normálně vypsaný termín v SISu pro DS II) a říkal že pokud bude dost lidí, tak vypíše i pro DS I. Moc jsem teda nepochopil jak chce poznat že bude dost lidí dokud to nevypíše a neuvidí kdo se přihlásil.
No co. Tak asi kdo má zájem tak se nějak tady přihlašte a můžem za ním teda jít kolektivně.
Já mám zájem.
MaSk86

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od MaSk86 »

Pridavam sa
Marek Vlk

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od Marek Vlk »

Vy se tady pořád na něčem domlouváte, ale skutky nic moc, že? Včera večer jsem napsal panu doc. Koubkovi o termín a již je vypsán. Pan doc. Koubek mi mj. sdělil, že pokud nás přijde málo, bude dost naštvaný. Buďte proto prosím od té dobroty a neškrtejte se. To chce odvahu!
faymon

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od faymon »

Skvele, 15 mist, vsechno plny. Dalsi tri lidi ve fronte. Vykaslat se na to.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od QZuzka »

faymon píše:Skvele, 15 mist, vsechno plny. Dalsi tri lidi ve fronte. Vykaslat se na to.
ale ono se to místo udělá - a kdyby ne, tak někoho navíc klidně vezme..
faymon
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 6. 2011 09:59
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od faymon »

Já doufám, protože už jsem se dal do učení. A kdyby ne, tak můžu nadávat maximálně sobě, že jsem nešel už dřív.
Hodlá se tu někdo naučit všechny důkazy?
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od QZuzka »

faymon píše:Já doufám, protože už jsem se dal do učení. A kdyby ne, tak můžu nadávat maximálně sobě, že jsem nešel už dřív.
Hodlá se tu někdo naučit všechny důkazy?
Tak jsem asi první škrt, moc jiné práce. Ale vzhledem k pětičlenné frontě to, až tam bude poloprázdno, nebude na mě :)
faymon
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 15. 6. 2011 09:59
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od faymon »

Jak se učíte třeba operace u (a,b) stromů? Já bych řekl, že vím, jak to funguje, takže bych napsal nějakou tu slovní omáčku ke každý operaci + bych mu tam udělal nějaké příklady na insert/delete. Tuší někdo jestli to tak stačí?
Uživatelský avatar
Lukas Mach
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 261
Registrován: 28. 3. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Termíny po skúškovom

Příspěvek od Lukas Mach »

faymon píše:Jak se učíte třeba operace u (a,b) stromů? Já bych řekl, že vím, jak to funguje, takže bych napsal nějakou tu slovní omáčku ke každý operaci + bych mu tam udělal nějaké příklady na insert/delete. Tuší někdo jestli to tak stačí?
V te prednasce je docela dost veci, u kterych si clovek precte zneni vety a je mu celkem jasne, jak to dokazovat. To sem necetl a preskakoval. Na druhou stranu bych rekl, ze je dobry si jednou v ramci uceni zkusit doopravdy napsat ten algoritmus jako pseudokod. Koubek definitivne dba na takove veci jako jestli clovek skutecne ma ve strukture pripraveny pointer na vec, ke ktere chce pristupovat.
For every epsilon, there is delta.
Where is my delta?
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“