Zk [20.1.2011]

marxin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 30. 1. 2008 13:24
Typ studia: Informatika Mgr.

Zk [20.1.2011]

Příspěvek od marxin »

Dnešní zkouška:
1) Řešil jsem pomocí \psi(x,y) \cong o(x) . \varphi_x(x) + y, potom už stačí vzít f ze s-m-n věty, nechce se mi dále ukazovat
3) stačí jednoduše použít větu z přednášky, kde je vyjádřen počet všech konfigurací TS
4) lehce se převede na VP, za hranu e=(x,y) ve VP vložím orientované hrany (x,y) a (y,x) a k nechám
5) převede se položením K=B a s(a) = v(a) na batoh, pro který máme pseudopolynomiální algoritmus a díky omezení cen je V \leq n^2 a tedy se ten algoritmus stává polynomiálním a proto je i Omezený součet podmnožiny polynomiální.

Pro úspěšnou písemnou část je potřeba mít alespoň 3 příklady, pak se jde na ústní a člověk si vylosuje jednu otázku ze Složitosti a jednu z Vyčíslitelnosti. Pokud někdo napíše na 4 příklady, pak si může z jedné hromádky 2 otázky a zodpoví jenom jednu. Při 6 příkladech si vybere po 2 kartičkách z obojího a opět zodpoví jenom jednu.

Hodně štěstí
Přílohy
default.jpg
Naposledy upravil(a) marxin dne 20. 1. 2011 17:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
the21st
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 23. 1. 2008 13:42
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zk [20.1.2011]

Příspěvek od the21st »

Ja dodam, ze minimalne 3 otazky bolo nutne mat vyriesene na postup do ustnej casti. Tam si clovek vytahoval otazky podla toho kolko mal dobre prikladov:
Ak mal dobre 3, vytiahol si jednu otazku z vycislitelnosti, a jednu zo zlozitosti.
Ja som mal dobre 4, vytiahol som si jednu z kazdeho, a potom som si jednu z nich mohol vymenit za novu (vymenil som si otazku z vycislitelnosti).
A ak je dobre vsetkych 5, tak sa taha z oboch tem po 2 otazkach, a potom si mozete vybrat z kazdeho jednu.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Zk [20.1.2011]

Příspěvek od QZuzka »

jak to probíhá časově?

jakože v kolik řekne, kdo nepostupuje/začíná ústní a v kolik se končí? Když jsem si šla ve tři pro zápočet viděla jsem tam ještě dost aktivity... Tak by mě zajímalo když mám večer koncert, jestli můžu jít na zkoušku...

Jak moc podrobně chce to na ústní?
marxin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 30. 1. 2008 13:24
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zk [20.1.2011]

Příspěvek od marxin »

Probíhá to tak, že kdo si myslí, že to nemá ty 3 příklady, tak se na to koukne rovnou a rozhodne o průchodu na ústní. Jinak to je tak, že dneska začal v 12:40 a šli jsme v rozestupu 20 minut. Samotné ústní nechce exaktně, u těžkých věcí obzvláště. Zkoušení probíhá v příjemném duchu, snaží se napovědět. Koncert určitě stihneš :D
Odpovědět

Zpět na „NTIN090 Základy složitosti a vyčíslitelnosti“