Kombinované studium - první semestr

Vše co není uvedeno jinde
MartinPolicky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2010 22:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od MartinPolicky »

jé, děkuju :oops: Taky gratuluju k dosavadnímu úspěchu, a přeju chuť do dalšího studia.
jak jsi na tom s programováním, jde ti to? :-)
MartinPolicky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2010 22:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od MartinPolicky »

a co diskrétka? dá se to? Ještě nemám ani třetí sérii úloh, s grafama sem teprv začal.
Kein
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 1. 2010 22:25
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Kein »

Zdravim vas...koukam ze vam to vcelku jde...
To ja nemam jeste ani kredit a navic to casove nestiham.
Sice z diskretky uz zapocet mam a z programovani mi schazi uz jen zapotovej program, ale jinak jsem s ostatnim dost pozadu...
Jsem zvedavej, jak to nakonec dopadne...
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Kein píše:Zdravim vas...koukam ze vam to vcelku jde...
To ja nemam jeste ani kredit a navic to casove nestiham.
Sice z diskretky uz zapocet mam a z programovani mi schazi uz jen zapotovej program, ale jinak jsem s ostatnim dost pozadu...
Jsem zvedavej, jak to nakonec dopadne...
Ahoj, to nevim, jestli to zvladnes. Vzdyt ted za 1. rocnik musis mit alespon 45 kreditu, ale to je dost na hrane, kdyz na bakalare potrebujes 180 kreditu (to ti vychazi 60 na rok). A kdyz si predstavim, ze posledni rok se bude muset dost makat na bakal. praci, tak ja uz ted z toho mam sedive vlasy, jak to vsechno stihnout a kolik si zapsat predmetu :roll:
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

MartinPolicky píše:a co diskrétka? dá se to? Ještě nemám ani třetí sérii úloh, s grafama sem teprv začal.
Já chodila na cičení ke Stolařovi, takže mám zápočet od něj.
Grafy mě bavily, vlastně celý předmět byl takové příjemné překvapení. Ale zas na zkoušce to bylo jako na analýze - naučila jsem se to docela nepřesně, ale na trojku to stačilo :-) Byla jsem u Kolmana, 2 otázky byly na grafy (definice stromu + ty ekvivalence s důkazem) a jedna na kombinatoriku (tam jsem ale nakonec žádná kombinační čísla nepoužila).
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

flea píše:
Kein píše:Zdravim vas...koukam ze vam to vcelku jde...
To ja nemam jeste ani kredit a navic to casove nestiham.
Sice z diskretky uz zapocet mam a z programovani mi schazi uz jen zapotovej program, ale jinak jsem s ostatnim dost pozadu...
Jsem zvedavej, jak to nakonec dopadne...
Ahoj, to nevim, jestli to zvladnes. Vzdyt ted za 1. rocnik musis mit alespon 45 kreditu, ale to je dost na hrane, kdyz na bakalare potrebujes 180 kreditu (to ti vychazi 60 na rok). A kdyz si predstavim, ze posledni rok se bude muset dost makat na bakal. praci, tak ja uz ted z toho mam sedive vlasy, jak to vsechno stihnout a kolik si zapsat predmetu :roll:
Taky se bojim, že mi to na těch 45 kreditů nevyjde. Taky by to ale mělo svoje pozitiva - spoustu volného času a ušetřené peníze (od příštího roku už musím platit plnou palbu). Ale zas to nechci vzdávat. Je to taková houpačka - chvílema si říkám, že to prostě musím dát, chvílema zase že bude lepší se na to vykašlat. Ale vlastně to záleží na tom, jak mi to zrovna jde :-)
Kein
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 1. 2010 22:25
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Kein »

Mno buďto to vyjde a nebo to nevyjde...s tím jsem do toho šel...
Hlavní je to alespoň zkusit.
Škola mě zatím baví, ale časově jsem to nějak neodhadnul (času se mi nedostává)...
Alenka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 2. 2010 19:31
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Alenka »

Asi jsem se pomátla. Zítra jdu na DM a v poledne potřetí na operační systémy. Už se mi o nich i zdá. Tak snad už to konečně vyjde...
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

Pro všechny případy přikládám odpověď ze studijního oddělení na můj mail ohledně zápisu do druhého ročníku:

"podmineny zapis jiz podle Studijniho a zkusebniho radu UK neexistuje. Pokud neziskate do konce letniho semestru alespon 45 kreditu, je nutne studia zanechat. Muzete si ovsem uz nyni, do konce unora 2010, podat prihlasku k novemu studiu. Po zapisu do noveho 1. rocniku si muzete podat zadost o uznani absolvovanych predmetu."

Příští týden se uvidí, jestli to bude potřeba :-) Nerada bych spoléhala na to, že v letním semestru získám všechny kredity. Asi těch 500 Kč jako pojistku zainvestuju.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od tutchek »

A co rozklad rocniku, tzn jeden rocnik se studuje 2 roky.
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

tutchek píše:A co rozklad rocniku, tzn jeden rocnik se studuje 2 roky.
To mi nenabídli, zeptám se na to.
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Kein píše:Mno buďto to vyjde a nebo to nevyjde...s tím jsem do toho šel...
Hlavní je to alespoň zkusit.
Škola mě zatím baví, ale časově jsem to nějak neodhadnul (času se mi nedostává)...
Tak ti drzim palce.
Alenka píše:Asi jsem se pomátla. Zítra jdu na DM a v poledne potřetí na operační systémy. Už se mi o nich i zdá. Tak snad už to konečně vyjde...
Doufam, ze ti to dopadlo dobre.
Terka píše:Pro všechny případy přikládám odpověď ze studijního oddělení na můj mail ohledně zápisu do druhého ročníku:
"podmineny zapis jiz podle Studijniho a zkusebniho radu UK neexistuje. Pokud neziskate do konce letniho semestru alespon 45 kreditu, je nutne studia zanechat. Muzete si ovsem uz nyni, do konce unora 2010, podat prihlasku k novemu studiu. Po zapisu do noveho 1. rocniku si muzete podat zadost o uznani absolvovanych predmetu."
Příští týden se uvidí, jestli to bude potřeba :-) Nerada bych spoléhala na to, že v letním semestru získám všechny kredity. Asi těch 500 Kč jako pojistku zainvestuju.
No ja zatim zjistuju, ze to mozna bude asi nerealny dojit az k bakalarovi. Opravdu zacinam dost pochybovat o tom, ze se to da pri praci (a po vice nez 10 letech od skoly) zvladnout. Ted lituju, ze jsem vymekla a nezapsala si vice predmetu v zimnim semestru. Zatim mam nastesti 20 kreditu a dalsi jeste na ceste (doufam, ze brzy doputuji az do meho indexu :mrgreen: ), takze sanci na 60(45) kreditu jeste mam, ale bude to fuska - kdy tenhle semestr byl jen zahrivaci kolo pred tim, co prijde v lete :roll:

S tim studiem, co jsem vycetla, tak se muze na bakalare studovat 6 let (pak potrebujes 45 kreditu pro kazdy rok), takze pokud ti povoli rozlozeni rocniku (individualni studijni plan?), tak by to urcite mohlo pomoci - alespon by to nebyl tak velky napor najednou.
Alenka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 2. 2010 19:31
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Alenka »

Ahoj, diskrétku jsem zvládla. Sice jsem si vytáhla přesně ty otázky, kde jsem si nebyla ani trošku jistá, ale nakonec jsem to uhrála na lidovku. Byly tam sice náznaky, že za další otázku by se dalo myslet na dvě, ale z takovýchto srandiček jsem už vyrostla :D . Ty operační systémy jsem nedala ani napotřetí. Docela dost mě naštvalo, že dneska dvěma lidem, kteří měli 7 bodů dal druhou šanci. Já měla sedm v pondělí a odcházela jsem po prvním kole. Ty PPOS jsou šílené. Na LA jsem se učila cca tři dny, na DM jeden a na PPOS dva týdny a nikde to nebylo vidět. Nu což, brečet nebudu. (To už jsem udělala v pondělí :lol: )
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Alenka píše:Ahoj, diskrétku jsem zvládla .... Ty PPOS jsou šílené. Na LA jsem se učila cca tři dny, na DM jeden a na PPOS dva týdny a nikde to nebylo vidět. Nu což, brečet nebudu. (To už jsem udělala v pondělí :lol: )
Gratuluju. Jo ty principy - to je proste silenost (musim priznat, ze u me nejaka slzicka taky byla :mrgreen: ). Sice se clovek dozvi spoustu veci, ktere mozna ani netusil, ale rozsah a duraz na detaily je proste desivy. A musim teda rict, ze ty rozrazovaci otazky v prvni casti jsou napsany pekne hnusne. Snad se mi az zda, ze se autori predhaneji ve vymysleni toho nejlepsiho chytaku. Ja mela fakt obrovske stesti a dala to napoprve. Tak nam drzim palce do dalsiho studia ... asi jeste protece mnoho slzicek, u me teda urcite :D
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

Mám dalších 5 kreditů za algebru :-)

Je fakt, že ty PPOS jsou moc - z ohromného kvanta látky vybrat 10 perliček a vymyslet k tomu kolikrát hodně podobné odpovědi - to mi moc nesedí se základní myšlenkou předmětu, že by měl člověk všechno především pochopit a ne se to učit.

Máte nějaký tip na předmět do letního semestru, kterým by se daly kredity za zimní semestr nahradit?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“