Izomorfní spektrum

Výroková logika, normální tvary formulí, predikátová logika, věty o úplnosti výrokové a predikátové logiky, prenexní tvary formulí, modely teorií 1. řádu. Meze formální metody, Gödelovy věty.
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Izomorfní spektrum

Příspěvek od Ellrohir »

Zdravím,

nemohl by mi někdo zkusit stručně shrnout, jak na příklady z PL, kde se počítá "Izomorfní spektrum"? k pochopení většiny látky mi obyvkle stačí cvičení, ale zrovna když se bralo tohle, tak jsem dopisoval test, čili jsem si z výkladu nic neodnesl...

zítra ještě budu samozřejmě pilně koukat do skript, ale z těch toho já moc nevyčtu, potřebuju na tohle spíš nějakého "převypravěče"... :(
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Izomorfní spektrum

Příspěvek od Ellrohir »

ty jo...tu Výrokovku si moc lidí nedává, co? a nebo že by tu přestaly být duše ochotné pomoct hloupějším kolegům? :cry:
Kubees
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 65
Registrován: 12. 1. 2007 22:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Izomorfní spektrum

Příspěvek od Kubees »

Ahoj, taky v izomorfnim spektru docela plavu...

neumel by nekdo aspon vysvetlit jednoduche priklady z tabulky v Mlckovo skriptech?

1. L = <U>, U je unarni relacni

|M(k,L)| = 2^k pro k>0 ... tady jeste chapu, ze U plati v nejake podmnozine prvku, a tech je 2^k
I(k,L) = |Cn prunik k+| pro k>0 ... tak tady uz jsem uplne mimo - cekal bych neco jako (k+1) - podle poctu prvku kde U plati

2. L = <R>, R je binarni relacni

|M(k,L)| = 2^k pro k>omega ... tady nechapu, proc je to stejne jako u unarniho symbolu, cekal bych vsechny mozne kombinace a to by bylo 2^(k^2)
I(k,L) = 2^k pro k>omega ... to tedy znamena, ze zadne dva modely nejsou izomorfni - jak je to mozne?

A jaky vliv na to ma, jestli je k>0, k>omega atd?

Diky za jakoukoliv odpoved...
Odpovědět

Zpět na „AIL062 Výroková a predikátová logika“