Na čem jste (málem) vypadli u BSZZ?

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
karel.vandas
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 13
Registrován: 16. 9. 2009 17:45
Typ studia: Informatika Bc.

Na čem jste (málem) vypadli u BSZZ?

Příspěvek od karel.vandas »

Napadlo mě toto založit jako dobrý doplněk materiálů ke státnicím, který plyne z osobní zkušenosti zkoušených aktérů. Mimo toho, na čem jste mohli vypadnout, klidně zmiňte i to, co Vám přišlo trochu nestandardní, i když jste odpověď znali. Samotného mě u státnic nepříjemně zaskočila kritéria konvergence číselných řad, o nichž jsem bohužel dle okruhů nepředpokládal, že se mohou objevit. Obor Programování. Co Vy?

PS: Pokud to jde, dodejte i zdroj, kde jste tento problém viděli vyřešený - můj problém je více než podrobně probrán ve skriptech Martina Klazara (http://kam.mff.cuni.cz/~klazar/analyzaI.pdf strana 32-51).
Naposledy upravil(a) karel.vandas dne 24. 9. 2009 16:43, celkem upraveno 2 x.
Dr.Zlo

Re: Na čem jste (málem) vypadli u BSZZ?

Příspěvek od Dr.Zlo »

Skvely napad!!
No problem pro kohokoli, prispet i anonymne.
Lidi please napiste sem i z jakeho oboru jste statnicovali (pozadovana hloubka se dosti lisi).

Me mohlo stat zivot, kdybych formalne nezadefinoval Kryptograficky system, dr. Yaghob, IOI
pepeeNR
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 1. 2009 18:11
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem jste (málem) vypadli u BSZZ?

Příspěvek od pepeeNR »

Struktura prekladaca.

Nakolko je to nepovinny predmet pocas bc, tak po letmom prejdeni tejto temy v skriptach som nedokazal rozumne povedat tolko, kolko sa po mne pozadovalo. Nastastie ostatne otazky to dako zachranili.
Urza

Re: Na čem jste (málem) vypadli u BSZZ?

Příspěvek od Urza »

Otázka ,, start a shutdown operačního systému ´´ ( v okruzích ISPS ) je spíš o hardware a o dějích , které se dějí předtím , než ten systém reálně nastartuje .
Co se týče shutdownu , tak to je prostě jen takové to klasické ukončování procesů , uvolňování zdrojů , odhlašování uživatelů a uvádění zařízení do konzistentního stavu ( = vysypávání bufferů většinou ) , čili skutečně věci , které dělá ten OS .
Nicméně ten start je brán velmi z gruntu a začíná se už tím , co udělá procesor jako první věc , když se do něj pustí nějaký proud ( instrukce reset code ) , odkud pak bere další instrukce a co těmi instrukcemi zjišťuje ( tady jde o mapování paměti ) , co se dělá takhle při startu v případě , že je tam procesorů víc , jak ty procesory poznají , že jich je tam víc , jak se z nich vybere ten , který začne dělat ty první instrukce ( tohle je hardwarově na desce ) ....
Ne , že by se to nedalo vymyslet vesměs tím , že to člověk tak nějak odhaduje , ale nejedná se o start OS , ale o start celého toho PC ( samotným startem OS se vlastně končí ) .
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem jste (málem) vypadli u BSZZ?

Příspěvek od tutchek »

Citace Skopal: Ještě jednou mi tu řeknete "primární klíč" a rovnou vás tady vyhodím
(a pak o chvíli později) V ŽIVOTĚ... UŽ NEŘEKNETE... PRIMÁRNÍ KLÍČ!!
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Dr.Zlo

Re: Na čem jste (málem) vypadli u BSZZ?

Příspěvek od Dr.Zlo »

Muzes to prosim trochu zasadit do kontextu (obor,otazka,...)?

Takto to vypada jako Monty Pythonove a jejich We are the Knights Who Say: "Ni!".
Vyse uvedena prosba budiz bezpredmetna, jestlize spojeni: "primarni klic" ma na p.Skopala stejny efekt jako vysloveni "Ni!" na lib.ziveho tvora...
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čem jste (málem) vypadli u BSZZ?

Příspěvek od tutchek »

Otazka byla, konceptualni model databaze... jinak je to obecny cerveny prapor na nej.. proste tam jsou klíče, primární klíč je zajimavy "jen" tim, ze je podle nej setrideny ten soubor
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
sinm
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 2. 2010 22:04
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Na čem jste (málem) vypadli u BSZZ?

Příspěvek od sinm »

Prvy krat som letel na Vlaknach (nevedel som ze su reprezentovane hodnotou registrov, prog. citaca a zasobnikom)
Druhy krat na sinchronizacnych primitivach (nevedel som urobit jeden priklad)
na koniec som to nastastie dal :)

Co poznam ludi tak sa lieta hlavne na principoch pocitacov a OS (tam tomu treba rozumet a nie sa to len naspamat naucit), alebo ked niekto dostane otazku ktoru preskocil :)
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“