muj postreh

RNDr.
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 8. 10. 2005 08:51

muj postreh

Příspěvek od RNDr. »

vsimol sem si ze analyza je cim dal vic lehcsi, co vy na to?
je to zresomunitelne a i vice prohledny
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Přesně ten pocit mám, neřekl bych, že to je jednodušší, spíš se v tom už za ten rok lépe orientujeme. Ale analýza mě teď moc baví, možná je to i skvělym cvičícím, ale je to fajn.
RNDr.
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 8. 10. 2005 08:51

Příspěvek od RNDr. »

Goran píše:Přesně ten pocit mám, neřekl bych, že to je jednodušší, spíš se v tom už za ten rok lépe orientujeme. Ale analýza mě teď moc baví, možná je to i skvělym cvičícím, ale je to fajn.
kto te cvici?
RNDr.
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 8. 10. 2005 08:51

re

Příspěvek od RNDr. »

a taky mne moc bavi analyza jenom nevim proc to vsechno delame?
naco mi to pri neskor bude?
nevim.
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Pominu-li samozřejmou odpověď, že k tomu, aby ses pobavil, můžu tě taky odkázat na nejdelší příspěvek k tématu "Farewell to arms" z rubriky matematika obecně. Takový je můj názor na to, k čemu to věechno je.
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Myslím, že otázka kdo mě cvičí je zbytečná, Robert 4erný není dobrý cvičící. Mám Hencla, ten je skvělý...
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Vzpomínám si, že když jsme (ještě na gymplu) v matice probírali různý slovní úlohy a podobně, vystupoval v nich recidivista Černý. Nejsem si jist, jestli je to skutečně jenom shoda jmen :D . Protože dát někomu za úkol vypočítat dva na devátou příkladů je v podstatě zločin.
Pro ty, kdo neví oč běží: V minulém semestru měla skupina pana Černého získat na zápočet určitý počet bodů z písemek. Přdpokládejme, že nějakému studentovi chybělo n bodů k získání zápočtu. Chtěl-li zápočet přece získat, musel vypočítat a odevzdat 2 na n-tou příkladů k tématu. (Tedy ne příkladů jako 1+1=? , 1+2=? , ... , 1+2^k=?) No tedy musím říct, že pokud pan cvičící chtěl vytvořit zajímavou kuriozitu, o níž se na MFF bude ještě nějakou dobu mluvit, tak uspěl. Na druhou stranu pokud zamýšlel vytvořit spravedlivý a rozumný systém zápočtů z předmětu, který je tradičně nejdůležitější na MFF, selhal na plné čáře. Ano souhlasím, jako fór je to dobrý, ale k předmětu jako MA by se mělo přistupovat seriózně z obou stran. Bohatě by stačilo, kdyby ona závislost požadovaného počtu příkladů na chybějících bodech byla kvadratická. Dokonce by to svému účelu posloužilo lépe. No uvažte, že rozdíl jediného bodu z písemky může nakonec způsobit, že si spočítáte například 1024 příkladů navíc.
"Endure. In enduring grow strong."
Odpovědět

Zpět na „Analýza/kalkulus“