29.1. - Ekonomie - Hlaváček

Vše co není uvedeno jinde
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29.1. - Ekonomie - Hlaváček

Příspěvek od Ellrohir »

Tak vážění, dnešní termín nedalo 19 z 37 účastníků...byl jsem mezi nimi a to si nemylsím, že bych se na učení vykašlal (minimálně 3x jsem si všechny materiály pozorně pročetl a měl za to, že problematice jako takové rozumím, zřejmě pořád ne dostatečně nebo jsem na to "tupej")...čili opravdu zvažte metodu "zkouška je od slova zkusit"

formát zkoušky je následující - průhledný, zdánlivě velmi benevolentní - 40 minut na 32 testových otázek typu a,b,c,d,e většinou typu co znamená pojem "x" nebo "co vyjadřuje uvedený graf"...jen jedna možnost správná, za špatné se neodečítají body a je potřeba dát bodů 12...

já měl tedy 9, nebyl dán prostor na nahlédnutí chyb či nějakou konzultaci (možná jsem o něj jen neusiloval, ale proč taky)...

přišlo mi málo času - chápu, že je to asi dáno formátem testu, ale minuta a něco málo na jednu otázku, se mi zdá jako dost málo času na přemýšlení, pokud člověk opravdu hned neví, nebo když je potřeba si něco nakreslit/spočítat (byť takových otázek tam zas nebylo tolik...ale každopádně mi na konci zbylo min. pět, o kterých jsem vůbec neměl čas rozmýzšlet a jen sem něco náhodně zaškrtnul, co se mi tak zdálo...podobně už vůbec nebyl čas na nějaké zpětné projití všech otázek a hlubší popřemýšlení, zda člověk opravdu vybral dobře...
peterblack
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 153
Registrován: 10. 12. 2006 19:26

Re: 29.1. - Ekonomie - Hlaváček

Příspěvek od peterblack »

nechci machrovat ale ja to teda dal :D nicmene je pravda je ze jsem tam byl uz podruhe
ty poznamky na webu vyucujiciho mi prisly dost nedostatecny tak jsem si nasel tohle:
http://ies-prague.org/forum/viewtopic.p ... 3228#p3228
jsou to prepracovany Hlavackovy "slajdy" pomoci nejakych dalsich ucebnic, docela je doporucuju
tady jsem dal i nejaky dalsi odkazy: http://mff.lokiware.info/Ekonomie
(btw kdo to jeste nevi tenhle rok se zmenily otazky)
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 29.1. - Ekonomie - Hlaváček

Příspěvek od Ellrohir »

já se taky ještě učil ze slajdů Ing. Jindry z Hradecký univerzity - http://edu.uhk.cz/~jindrvo1/predmety/?p ... =prednasky ... celkem mi to přišlo srozumitelnější (byť jinak členěný) než u Hlaváčka...ale zjevně to samo o sobě nestačilo :(
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: 29.1. - Ekonomie - Hlaváček

Příspěvek od QZuzka »

Na začátku roku jsem se byla s Hlaváčkem "domluvit, že tam nebudu chodit".... ptala jsem se na doporučený zdroj informací a řekl projít slidy plus kniha Samuelson - Nordhaus Ekonomie. Z té vzít prvních cca 30 kapitol a z nich si přečíst vždy Shrnutí kapitoly (tak stránka-dvě) a Pojmy k zopakování..

v praxi jsem tuto cestu netestovala, ale mám dojem, že kdo to celé přečte (ta kniha má tisíc stránek, metodou čtení souhrnů by to znamenalo pochopit tak 70 stran textu), tak by mohl jít na jiné zkoušky, než bude Ekonomie na MFF... a ta shrnutí mi připadají docela pochopitelná...

poznámka - prý se dá po knihovnách zkusit půjčit, kupovat to by nebyla efektivně složená zkouška :)
peterblack
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 153
Registrován: 10. 12. 2006 19:26

Re: 29.1. - Ekonomie - Hlaváček

Příspěvek od peterblack »

jj to shrnuti z iesu co jsem posilal je doplneny citacema z toho Samuelsona...
Uživatelský avatar
the21st
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 23. 1. 2008 13:42
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: 29.1. - Ekonomie - Hlaváček

Příspěvek od the21st »

Hm, podla toho co pisete som mal asi stastie na zadanie (skupinu). Hlavackove wordove dokumenty som si presiel den pred skuskou 2 krat a dal som to na 1. Nie su 100% zrozumitelne, ale v kombinacii s trochou wikipedie mi to prislo pochopitelne.
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 29.1. - Ekonomie - Hlaváček

Příspěvek od Ellrohir »

tak jsem dneska dal druhý pokus za jedna (nevím kolik bodů)...ale teda naprosto nechápu, jak je možné, že jsem minule tak vyhořel, protože test mi dneska přišel celkově těžší a množina mých znalostí se od minula téměř nerozšířila (včera jsem akorát pozdě v noci jednou přečetl nějaký výtah ze Samuelssona a cestou tam ráno prolítl rozšířené Hlaváčkovy zápisky)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“