Principy statistického uvažování 16.1.

Vše co není uvedeno jinde
Docik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 2. 2006 19:26

Principy statistického uvažování 16.1.

Příspěvek od Docik »

Byl jsem dneska na zkoušce, jak to teda vlastně vypadá? Ústní, tahá se papírek se dvěma otázkami, je čas na přípravu (časem vás Anděl přeruší, že už je čas), a jde se odpovídat.
Měl jsem otázky "Kolmogorovův axiomatický systém" a "Dokažte, že indikátorové veličiny rekordů jsou po dvou vzájemně nezávislé".
Dohromady jsem tam strávil asi dvacet minut, chtěl slyšet věci v rozsahu přednášky - trochu mě u druhé otázky opravoval, ale pak prohlásil, že na přednášce to tak podrobně nedělal, takže ok.
Člověk, co tam seděl se mnou, měl otázky "podmíněná pravděpodobnost a závislost jevů" a pak něco o náhodných procházkách.
To je ode mě všechno, hodně štěstí dalším adeptům :)
oblacik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 23. 6. 2006 13:15

Příspěvek od oblacik »

Tiez som bola dnes na principoch a az do konca, musim povedat, ze ti posledni sa celkom nacakaju, odchadzali sme okolo 13.45, skuska zacinala este pred 9h. Ja som si vytiahla "Bayesovu vetu" a cast z rekordov "aka je pravdepodobnost, ze v case t nastane 2.rekord" a k tomu vypocitat nejaku strednu hodnotu .... Co som pocula, co ludia podostavali, tak som mala pocit, ze naozaj z kazdeho rozku trosku... Zo zaciatku nezavislost javov, podmienena pravdepodobnost, veta o uplnej psti, veta o uplnej strednej hodnote, dalej vsetky rozdelenia a potom otazky akoby z kazdej podkapitoly jedna... (napr vahava prechadzka...). Ale musim uznat, ze ku mne bol mily, ked vidi, ze clovek tusi, tak sa mu snazi pomoct, naviest ho...
Asi tak... vsetkym, co sa chystaju, prajem vela stastia...
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Příspěvek od Medved »

Mam par otazek:

1) tak jak jsou polozene ty temata, tak je to dost obecne. Rekneme treba otazka c.29 : "Uloha o prezouvani". Kdyz si vytahnu tento papirek, tak rekne mi Andel presne zneni te ulohy, nebo to je taky soucasti zkousky, ze ty prikaldy znam?

2) Kdyz tam je ta otazka, tak staci vyresit ten priklad, nebo je potreba znat i ten balast kolem toho? Mam namysli napriklad otazka c.1 "Refmatovo reseni ulohy o rozdeleni sazky". Tak to je reseni na 1 radek. Staci to, nebo je potreba i neco navic?

DIky...
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Mám pocit, že zrovna přezouvání jsem měl když jsem tu zk kdysi dělal. Dostal jsem opravdu jenom informaci, že jde o přezouvání a ostattní jsem si musel vymyslet sám :-)
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

ja som tam este nebol ale tiez som pocul ze clovek dostane v podstate iba nazov tej ulohy...ale viem ze spoluziakovi, ktory si nepamatal presne zadanie prikladu to zadanie povedal skoro cele...
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Jedno důležité upozornění, které vychází z mé vlastní hořké zkušenosti s Andělem: Pánové MUSÍ přijít v obleku! Věřte mi, vím, o čem mluvím. Z čistě egocentricky ješitných důvodů to tady však nehodlám zveřejňovat s podrobnostmi. :twisted:
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

verime ti...ono prof. Andel uz na prvej prednaske zdoraznoval potrebu obleku na skuske....
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Jo a pravda, to je taky pěkná demence, že chce, abychom si pamatovali nějaká zadání. Debilnější zkoušku jsem nezažil.
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

tak sam so tam este nebol ale co som pocul pokial si nieco zo zadanie clovek nepamata tak zadanie povie...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Martin: dělal jsem zkoušku z Ekonomie I / II u Kameníčka, TO byla debilní zkouška :twisted: (žádnou jinou slohovou práci jsem nepsal na růžové papíry, přinesené učitelem) Prof. Anděl si sice zakládá na té kravatě, ale zapomenuté znění úlohy klidně připomene, takže mi to přijde ok..
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivo_svk »

no jo Ekonomia to bola skuska... :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
amorphus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 29. 5. 2006 14:04
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Oblek?

Příspěvek od amorphus »

Páni, tak to jsem nevěděl.. na první přednášce jsem nebyl a i kdybych byl, tak si tu kravatu kvůli němu koupit nepůjdu.. Přišel jsem prostě v kalhotách a v košili s krátkýma rukávama, ve který chodím normálně.. Bylo mi divný, proč jsou tam všichni s kravatama (i když to je mi na každý zkoušce) a proč se ozvalo "tyjo tak ten to asi umí", když jsem přišel. Ale Anděl nic neříkal (ale teď zpětně můžu říct, že se asi trochu divně tvářil), jednu otázku jsem věděl, u druhý jenom začátek, a dal mi bez řečí dvojku.. Takže to asi nebude zas tak žhavý.
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Možná měl ten den lepší náladu, než když zkoušel mě. Ale já jsem to s ním měl fakt těžké. Když jsem ho požádal, aby mi připomněl znění úlohy, tak už mi říkal, že to mám umět.
"Endure. In enduring grow strong."
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Příspěvek od Medved »

Ono se o nem docela traduje, ze hodne zalezi na tom, jakou ma naladu...
Martin píše:Možná měl ten den lepší náladu, než když zkoušel mě. Ale já jsem to s ním měl fakt těžké. Když jsem ho požádal, aby mi připomněl znění úlohy, tak už mi říkal, že to mám umět.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“