Zkouška + materiály

Výběrová přednáška pro všechny, které fyzika alespoň někdy alespoň trochu bavila - a snad i pro ty, které nebavila. Cílem bude ukázat si na vybraných tématech nejen kousky toho, co díky fyzice o světě víme, ale také jak resp. odkud to víme, proč je to zajímavé a k čemu je to dobré. Nepůjde jen o "fyziku s křídou a tabulí"; tam, kde to bude možné, budeme svět kolem nás zkoumat i pomocí jednoduchých experimentů.
Uživatelský avatar
Jirka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 30. 1. 2006 22:55
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Z kama su? Tož z Moravy, može byt?
Kontaktovat uživatele:

Zkouška + materiály

Příspěvek od Jirka »

Ahoj,

byl jsem na pár přednáškách, ale nejak jsem se nedozvěděl, co se bude dít na zkoušce. Nemáte někdo nějaké podrobnější informace případně odkaz na materiály? Dík za info
WOW
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 14. 6. 2005 11:16
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od WOW »

Zdravim!

no ja jsem na tom podobne, navstivil sem par prednasek, ale o zkousce ani muk ...

nevite nekdo pls nejake podrobnejsi info o zkousce? Nerikejte, ze tam nikdo nechodi 8)
qk
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 181
Registrován: 24. 2. 2005 10:03
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qk »

no co rikal na posledni prednasce (bez zaruky, dost z ni sem prospal) tak si na zkousku mame pripravit nejaky tema souvisejici s probiranym okruhem a dokazat mu ze tomu opravdu rozumite, ale opravud bez jakekoliv zaruky.
Don't worry, be dead
devra
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 24. 5. 2006 19:45
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Troja

Re: Zkouška + materiály

Příspěvek od devra »

co som ja bola na poslednej prednaske, rikal ze si pripravime jedno tema, nemusi byt ani z toho co sme probirali (avsak ma sa tykat fyziky). pak sa na nejake veci k danemu tematu povyptava, trochu sa v tom porype ci clovek aspon trochu rozumi. potom sa podla jeho slov "rozideme s jednickou v indexe" a co uz dnes par ludi slo co poznam, mali za 1 vsetci.
HB

Komedie

Příspěvek od HB »

Co jsem byl na zkoušce já, tak mohu říci, že je to fakt nehorázná komedie. Měl jsem vybranou optiku, během 5 minut jsem mluvil o její historii. Řekl: "To stačí to umíte, jestli chcete jedničku odvoďte mi nějaký vzorec z optiky." Odpověděl jsem, že nevím, dostal jsem za 2. Nepředvedl jsem nic, je to pohoda! Jde mu jenom o to, aby se k fyzice dostali lidi, kteří by o ni jinak nezavadili. Když vidí, že jste nakoukli, tak vám to dá.
5. 1. sice vyhodil tři lidi, ale podle jeho slov: "Bylo vidět, že chtějí jedna a já jim nechtěl dát za dvě."
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Souhlas no, ja byl v patek, ... od každého chce něco slyšet a když mu řekneš co jsi chtěl, tak ti dá něco spočítat, .. je rozumné vybrat si takové téma, které má jednoduché výpočty, .. já měl gravitaci a dal mi spočítat jak dlouhý by na zemi musel být den aby lidé na rovníku odlétali:D .. kolega měl kulový blesk a když mu dal spočítat energii v něm, pokud je to litr plazmatu o teplotě 2000°C a o hustotě vzduchu, protože se vznáší, .. no nechtěl bych.. ale jinak jo, přátelská atmosféra, posezení s čajem a pohodička
migues

Zapisky

Příspěvek od migues »

Ahojte, nemohol by sa niekto zlutovat a pozicat mi na chvilu (30min.) svoje poznamky (okopirujem, event. naskenujem a vyvesim na Web ak to dotycny/a povoli)... Bol sa na niektorych prednaskach, ale niektore mi chybaju a rad by som sa pozrel na tie zvysne...

Dakujem, M
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapisky

Příspěvek od hippies »

migues píše:Ahojte, nemohol by sa niekto zlutovat a pozicat mi na chvilu (30min.) svoje poznamky (okopirujem, event. naskenujem a vyvesim na Web ak to dotycny/a povoli)... Bol sa na niektorych prednaskach, ale niektore mi chybaju a rad by som sa pozrel na tie zvysne...

Dakujem, M
někde jsem už potkal jedny vyhotovené... letošní (ale nevim kde, hledej na studnicích - stará/nová, jiný vlákna, fear..)
migues

Nasli...

Příspěvek od migues »

No kedze mi zabralo chvilu casu najst to pre istotu davam link i sem...

http://www.sesity.wz.cz/sesity/2rocnik/ ... fyzika.pdf

BTW, celkom pekne slidy su na
http://download.matfyz.info/fyzika/

Kazdopadne Thx2Hippies.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nasli...

Příspěvek od hippies »

migues píše:No kedze mi zabralo chvilu casu najst to pre istotu davam link i sem...

http://www.sesity.wz.cz/sesity/2rocnik/ ... fyzika.pdf

BTW, celkom pekne slidy su na
http://download.matfyz.info/fyzika/

Kazdopadne Thx2Hippies.
Hmm.. myslel jsem sice jiné poznámky,ale teď je taky nemůžu najít, .. :?
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Příspěvek od Lada »

Ahoj, nevite nahodou nekdo jestli mame prijit vsichni na zkousku uz od 8:30 (cas v SISu) - prijde mi to jako blbost pokud nas chce zkouset ustne. Nebo jestli mame chodit v prubehu dne (pripadne kdy...:)
Hail to you, champion:o)
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Re: Zapisky

Příspěvek od Lada »

hippies píše:
migues píše:Ahojte, nemohol by sa niekto zlutovat a pozicat mi na chvilu (30min.) svoje poznamky
Dakujem, M
někde jsem už potkal jedny vyhotovené... letošní (ale nevim kde, hledej na studnicích - stará/nová, jiný vlákna, fear..)
v klubovne uz se jedny mihly

http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?t=2240
Hail to you, champion:o)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapisky

Příspěvek od hippies »

Lada píše:
hippies píše:
migues píše:Ahojte, nemohol by sa niekto zlutovat a pozicat mi na chvilu (30min.) svoje poznamky
Dakujem, M
někde jsem už potkal jedny vyhotovené... letošní (ale nevim kde, hledej na studnicích - stará/nová, jiný vlákna, fear..)
v klubovne uz se jedny mihly

http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?t=2240
No a ode dneška jsou i ve studnici;)
Odpovědět

Zpět na „OFY016 Fyzika pro nefyziky I - Svět kolem nás“