DU4

Cílem kurzu je seznámit posluchače se základy správy operačních systémů Microsoft Windows tak, aby byli schopni pro konkrétní případ nalézt správnou volbu systému, navrhnout odpovídající síťové řešení a toto řešení zavést a udržovat. Kapacita cvičení (tj i možnosti získat zápočet) bude z technických důvodů omezena.
Fista

Příspěvek od Fista »

Ahoj, nebyl sem na posledni prdenasce.
Mohl byste nekdo rosim presne specifikovat ten posledni ukol o kterem se mluvilo na prednasce? Plus do kdy ma byt hotov

Diky moc
MrCooper
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 1. 2006 17:54

Příspěvek od MrCooper »

Fista píše:Ahoj, nebyl sem na posledni prdenasce.
Mohl byste nekdo rosim presne specifikovat ten posledni ukol o kterem se mluvilo na prednasce? Plus do kdy ma byt hotov

Diky moc
Ahoj, posledni ukol (aspon co ja vim):
napsat skript, ktery rozesle vsem uzivatelum nejake masiny vcas mail, ze si maji zmenit heslo - tedy porovnat hodnotu zmeny noveho hesla v AD, vyhledani vsech uzivatelu, kteri to splnuji a zaslat jim mail. To vyhledavani uzivatelu mel rikat dr. Obdrzalek na prednasce, ale minula odpadla a na te dnesni jsem to asi prospal. Ten skript mame odeslat do ctvrtka.

Navic - ma nam chodit DNS - kdyz se pusti nslookup, ma to bez problemu vracet odpoved.

Jo a nainstalovat XP masinu na VMWare.
Kdyztak me prosim nekdo doplnte nebo zpresnete moje kuse informace.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Neviete preco dnes nebolo cviko? ... 20.12.06 9:00
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

Rikal to minuly tyden, proto, ze pak budeme mit v lednu kazdy po jednom cviku. Tedka by meli ti z licheho tydne o jednu zpravu navic
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Keleen
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 90
Registrován: 19. 1. 2005 22:20

Příspěvek od Keleen »

Neopsal si nahodou nekdo na prednasce z toho jeho slajdu jak se provadi to porovnani primo v AD a nemusi se stahovat vsichni uzivatele, ale jen ti, co nas zajimaji?
Ja jsem naivne doufal, ze to po prednasce hodi na web, ale nestalo se tak:/.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ja jsem mel dojem, ze ten skript ma byt taky az do 3.1. Nebo ne? :shock:
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Necroman »

Nemate nekdo bodove navod, jak sprovoznit to posilani mailu pomoci skriptu, dale aby DNS server umel prekladat adresu mailserveru na IP adresu a nebo nejlepe ty slajdy ze cviceni, jak pracovat s maily?
Do dneska to poslat asi nestihnu, jak to chtel cvicici, ale snad to pres prazdniny dam dohromady.
dik moc
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Odpovědět

Zpět na „SWI099 Administrace Systemu Windows“