ZK 2013/2014

Přednáška pokrývá základy 2D i 3D počítačové grafiky algoritmy pro kreslení a ořezávání v rovině, použití a zobrazování barev, zvětšování barevného rozlišení, kódování obrazu a rastrové grafické formáty, lineární transformace a projekce, metody reprezentace a zobrazování 3D scén, algoritmy výpočtu viditelnosti. Přednáška je doplněna cvičením - výroba modulů do knihovny JaGrLib v jazyce Java. V letním semestru na ni navazují přednášky pro vážnější zájemce Počítačová grafika II (PGR004) a Pokročilá 2D počítačová grafika (PGR007).
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

ZK 2013/2014

Příspěvek od QZuzka »

Na 2.lednovém termínu mě trochu překvapilo, že byly 2 otázky na 3D grafiku zároveň (raycasting a architektura grafických karet z pohledu openGL nebo tak něco), jinak otázky podobné jako dříve.

Moc se mi líbila formulaci otázek - jsou popsané tak, že mi přišlo naprosto jasné, co se po mně chce, a poskytnutý čas s přehledem stačil nejen na sepsání toho, co jsem věděla, ale i na komplet vymyšlení odpovědi na otázku, o které jsem nevěděla prakticky nic (mým zanedbáním, nikoliv tím, že by to bylo neznámé téma).


A mám dotaz - jak se řeší zapisování známek do indexu? přijít v termínu jiné zkoušky? Na webu jsem pokyny nenašla.
Danstahr
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 12
Registrován: 26. 1. 2012 18:50
Typ studia: Informatika Bc.

Re: ZK 2013/2014

Příspěvek od Danstahr »

Asi nejlepší je napsat mail, ono zastihnout Pelikána na MS není zrovna triviální úkol.
Odpovědět

Zpět na „PGR003 Počítačová grafika I“