problem s buildenim 3D uloh v Monu pod Linuxem

Přednáška pokrývá základy 2D i 3D počítačové grafiky algoritmy pro kreslení a ořezávání v rovině, použití a zobrazování barev, zvětšování barevného rozlišení, kódování obrazu a rastrové grafické formáty, lineární transformace a projekce, metody reprezentace a zobrazování 3D scén, algoritmy výpočtu viditelnosti. Přednáška je doplněna cvičením - výroba modulů do knihovny JaGrLib v jazyce Java. V letním semestru na ni navazují přednášky pro vážnější zájemce Počítačová grafika II (PGR004) a Pokročilá 2D počítačová grafika (PGR007).
jeremyjeremy

problem s buildenim 3D uloh v Monu pod Linuxem

Příspěvek od jeremyjeremy »

ahoj, nevite nekdo, jak lze ulohy z 3D grafiky (pouzivajici OpenTK knihovnu) vybuildit a provozovat pomoci Mona v Linuxu? vsechny 2D ulohy jsou OK, ale ty 3D mi nejdou :-(

zkousel jsem stahnout z webu OpenTK, pomoci "xbuild OpenTK.sln" prelozit a pote nahradit v grcis repozitari lib/OpenTK.dll a lib/OpenTK.GLControl.dll tema novyma prelozenyma ... samotna uloha se pak normalne prelozi (pravda, s nejakyma warningama o pouzitych verzich), ale po spusteni se mi vykresli jen ram okna s zadnym obsahem ... pokud ulohu pustim s prepinacem verbose, vypisuje se mi na konzoli hromada probihajich volani nejakych funkci, ale nikdy to nekonci a vypada to na nejake zacykleni (?)

mate nekdo nejaky napad? predem diky!
Alesak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 9. 2. 2011 11:27
Typ studia: Informatika Bc.

Re: problem s buildenim 3D uloh v Monu pod Linuxem

Příspěvek od Alesak »

Asi trochu pozdě... ale přece. Mě to teda funguje i s těma jeho dllkama, ačkoliv používám nijak novátorskou distribuci (Slackware 14, 64-bit). Akorát hned ta úloha 56 mi fungovala podivně pomalu (i vykreslování GUI), nicméně to nebyla chyba OpenTK. Kdybych ti mohl nějak pomoct, dej vědět.
jeremyjeremy

Re: problem s buildenim 3D uloh v Monu pod Linuxem

Příspěvek od jeremyjeremy »

I tak diky. :-) Ja jsem nakonec rezignoval a vsechny 3D ulohy udelal normalne na Windows ve Visual Studiu. :-( Ulohy 056 a 058 mi nesly ani s jeho a ani s vlastnima DLL knihovnama. Uloha 057 funguje, ale protoze se to tam zrejme vykresluje nejak jinak (nezkoumal jsem). Problem se mi tedy vyresit nepodarilo, ale uz jej ani neresim. Presto ti dekuji za reakci. ;-)
Odpovědět

Zpět na „PGR003 Počítačová grafika I“