diskrétní pravděpodobnost

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Co takhle zadání, prosím?
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Jedna definice (nezávislost více jevů a veličin), jeden příklad na Bayesovu větu (v osudí je b bílých a c černých míčků, dva tahy bez vracení, jaká je pravděpodobnost, že v prvním tahu jsme táhli bílý, víme-li, že v druhém tahu byl tažen černý míč), jeden příklad na centrální limitní větu (polovina šla dát jen pomocí zákona velkých čísel).
Bylo to dost v pohodě.
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Devron
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 180
Registrován: 7. 11. 2005 09:16

Příspěvek od Devron »

zatim nejnespravedlivejsi zkouska co sem videl...
opravuje Hlubinka, ten to pak da Stepanovi, ten se na ten papir podival, podle toho kolik je tam cervenych popisku od Hlubinky dava znamku...

tohle je prvni predmet, kde se vyplati toho psat min jak vic... Hlubinka to pak neproskrka a Stepan nevidi rudo a dava skoro za nic dvojky, ale kdyz tam toho mate moc a moc rudeho, tak muzete letet

zadani bylo:
1) definujte stredni odchylku, rozptyl, napiste nejake vlastnosti, napiste Čebyš. nerovnost a dokazte ji

paradox: nenapsal jsem tam zadnou vlastnost a byl jsem na tom mnohem lip nez ti, kdo napsali nejakou, ale zapomneli napsat predpoklad nezavislosti - protoze za tohle vyhazoval, bez toho, co jste meli v pisemce dal!!!

2) definujte nezavislost nahodnych velicin a nahodnych jevu, tohle se naucte, bylo to i v te prvni, pokud tam udelate nejakou chybu, tak se vas na ustni na to zepta a jak to nevite, tak taky letite...

3) priklad na multinomicke rozdeleni... uz presne nevim zadani, ale byl nejak zadany nahodny vektor a mel se spocitat tusim rozptyl...

tohle moc lidi nemelo, ale zase stacilo napsat tam par vzorecku, Hlubinka k tomu nic nenapsal, Stepan tam nic nevidel rude, a i kdyz se v te pisemce skoro nic nemel, tak sem dostal za dva

uplne stejna pisemka, bylo tam toho mnohem vic jak v moji letela...
mela vic "rudych" od Hlubinky

nejdivnejsi zkouska kde jsem zatim byl
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Tak to je teda smutný, že to dělaj takhle absurdním způsobem. To když jsem tam byl já, tak to opravoval jenom Štěpán. No tak když už to dává Hlubinkovi, aby to opravil, tak proč ho rovnou nenechá i udělit známky?
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Corvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 6. 2005 11:15
Typ studia: Matematika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zadani 30.1.

Příspěvek od Corvus »

Takze pro ty co se jeste chystaji na zkousku posilam zadani dnesni pisemky (30.1.)...

1. Odvodte jak se da spocitat P[Max(1<=i<n)Si>=A))], kde Si je soucet Xi pri nahodne prochazce. Asymptoticky odhadnete P[Max(1<=i<100)(Si)>=20] pomoci CLV.
2. Definujte pravdepodobnostni prostor vcetne jeho slozek, napiste zakladni vlastnosti pravdepodobnosti.
3. Napiste jak se da spoctat pravdepodobnost sjednoceni n jevu o kterych nevime zda jsou nezavisle, napiste zakladni princip dukazu tohoto postupu.

Jak vidno, pisemka nebyla moc slozita. Tentokrat ji zadaval, opravoval a dozkusoval dr.Hlubinka sam, a nez jsem prisel na radu vetsinou to dopadalo celkem OK. Jestli byl nekdo odejit za nejaky zakladni renonc nevim (napr. u druhe ulohy), ale myslim ze spis ne.
brebtilka

Příspěvek od brebtilka »

Opravuji svoj názor, Hlubinka je nej! :) :P

Jinak posílám zadání:
1. definujte nazávislost náhodných jevu ( tuhle otazku proste milujou)
2. podminena pravdepodobnost, vlastnosti, veta o uplne pravdepodobnosti + dukaz Bayesovy vety
3. pouziti centralni limitni vety p[Sn>10], n=100, p[x=1]=p[x=-1]=1/2 a nahodne jevy sou nezavisle a stejne rozdelene Sn = sumaXi.

Takze jedinej takovej malej chytacek ze Sn nema binom.rozdeleni takze se to muselo trochu predefinovat.Ne ze by me to napadlo, ale u ustniho byl fakt hodnej,dal 2 otazky, zapsal dvojku a pospichal na obed:)))
Návštěvník

jak na to???

Příspěvek od Návštěvník »

mžete mi někdo pls poradit, jak se počítá ten posl. příklad z posl. příspěvku? :oops:
díky moc :wink:
Odpovědět

Zpět na „Předměty finanční matematiky“