skuska

Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Nejsem si jist, jestli si proti sobě touhle odpovědí nepoštvu půlku tohohle fóra, ale: Ne, není těžké to udělat. Co jsem tak slyšel, tak jak Malý, tak Hencl dávají další a další otázky v podstatě tak dlouho, dokud se nechytneš. Dost lidí mi říkalo, že už to chtěli vzdát a nakonec jim dali ještě jednu otázku a pak trojku. Jsou oba dost hodní, ale na jedničku už tomu opravdu musíš rozumět. Kromě toho, že musíš znát důkazy těžších vět z přednášky, musíš taky muset umět něco odvodit - viz zadání z předchozí strany - psal jsem tam ty příklady, co mi Hencl zadal.
Ale jenom tak můj osobní názor: Nedoporučuju ti, abyses na tohle nějak extra spoléhal. Když budou vidět, že seš dutej úplně, tak ti to prostě nedaj. Nerad bych, abys to kvůli téhle mojí odpovědi podcenil. Spíš by tě měla trochu uklidnit, ale určitě ne odradit od učení.
"Endure. In enduring grow strong."
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Martin píše:Nejsem si jist, jestli si proti sobě touhle odpovědí nepoštvu půlku tohohle fóra, ale: Ne, není těžké to udělat. Co jsem tak slyšel, tak jak Malý, tak Hencl dávají další a další otázky v podstatě tak dlouho, dokud se nechytneš. Dost lidí mi říkalo, že už to chtěli vzdát a nakonec jim dali ještě jednu otázku a pak trojku. Jsou oba dost hodní, ale na jedničku už tomu opravdu musíš rozumět. Kromě toho, že musíš znát důkazy těžších vět z přednášky, musíš taky muset umět něco odvodit - viz zadání z předchozí strany - psal jsem tam ty příklady, co mi Hencl zadal.
Ale jenom tak můj osobní názor: Nedoporučuju ti, abyses na tohle nějak extra spoléhal. Když budou vidět, že seš dutej úplně, tak ti to prostě nedaj. Nerad bych, abys to kvůli téhle mojí odpovědi podcenil. Spíš by tě měla trochu uklidnit, ale určitě ne odradit od učení.
Tak tak....zhodnotil bych to stejně....ale i tak se učte :!:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Martin píše:K tomu důkazu toho 3.3: Nebudu tady dělat všechny podrobnosti, ale postup by možná šel lépe vysvětlit takto:
Nejprve se dokáže, že kdykoli A je z d(F) (tj. z toho nejmenšího Dynkinova systému obsahujícího F), tak to F_A je dynkinův systém. Dokázat to je snadné - pouhé ověření definice.
Nyní zvolíš libovolné A z F a vzhledem k uzavřenosti F na konečné průniky (a tomu, že F je pochopitelně podmnožinou d(F)) snadno ukážeš, že F_A obsahuje F.
no snadno dokaz ze F_A obsahuje F., dik
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

No to si musíš pořádně uvědomit definici toho F_A: Je-li tedy A z F, tak prostě zvolíš libovolnou B z F. No a protože A průnik B leží v F podle předpokladu uzavřenosti na průniky (konečné), tak pochopitelně leží i v d(F) (protože d(F) obsahuje F). Takže ta množina B splňuje přesně tu podmínku v definici toho F_A, takže tam leží. No a protože B byla libovolná z F, je F podmnožinou F_A.
"Endure. In enduring grow strong."
Odpovědět

Zpět na „Teorie míry a integrálu“