Zkouška 7.6.2012 - Ridgill

Ja něpanimáju, vy gavarite po anglicki?
Uživatelský avatar
Davpe
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 98
Registrován: 22. 9. 2010 16:07
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Zkouška 7.6.2012 - Ridgill

Příspěvek od Davpe »

V 9:00 začínala písemná část (asi 10 minut předtím přišli zkoušející a připnuli na nástěnku termíny pro ústní, kde se dalo zapisovat, nejdřívější termín byl 13:15). Maximum 140 bodů, překvapilo mě, že ESP bylo za 30 bodů (někde jsem četl, že je za 10, tak jsem se to moc neučil). Jinak klasika, nějaká část gramatiky, co se tam objevila je i na fóru.
Témata eseje byla: "Krása a co to pro nás znamená", "Domácí násilí a jaká je situace v česku" a ještě něco
V ESP byl převod vzorečků do angličtiny a naopak (převod musel být jednoznačný), pak tam byla nějaká tvrzení, o kterých jsme museli rozhodnout pravdivost a v případě nepravdivnosti opravit podtrženou část (třeba zda objem válce je 1/2pi *r^2*h nebo zda se v pravoúhlém trojúhelníku přepona na druhou se rovná "square of the sum of other sides", tedy c^2 = (a+b)^2 apod.), pak přeložení nějakých pojmů ve větách (pravidelné mnohostěny, nechť a je podmnožina b) a poslední bylo zjistit u nějakých vět, zda jsou správně a pokud ne, tak je opravit (tady jsem upřímně nepochopil, na co byly zaměřeny ty chyby, čekal bych že nějaká matika, když je to ESP ale spoustu mi jich přišlo správně a v pár mi přišlo že chyběly členy nebo nějaká běžná slova...). V ESP se objevovaly pojmy jako rhombi, parallelogram, quadrilaterals, isosceles a jejich význam.

Pak jsem šel na ústní k Ridgillovi, měl jsem knihu o teorii množin, spíš jsme si tak povídali, jak dlouho se učím angličtinu, zda jsem informatik/matematik, k čemu je teorie množin, jak stará je pak se s nechutí podíval na knihu, projel jí, zeptal se na kardinál, ordinál a když jsem mu řekl co to je, dal mi za 1 (měl jsem celkem dost bodů z písemné)

BTW: body za semestry anglictiny jsou 5 body za cviko, takze maximalne 20 bodu. Kontroluji to uplne na zacatku, tak si nezapomente index. Na projiti pisemnou je treba 90 a nejmin tam nekdo mel tusim 85 (nepocitam-li body z anglictiny), takze k ustni sli vsichni.
Odpovědět

Zpět na „Anglický jazyk“