Zkouška 2.6.2011

Ja něpanimáju, vy gavarite po anglicki?
Animaniak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 1. 2010 15:01
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouška 2.6.2011

Příspěvek od Animaniak »

Napadlo mě,že bych se mohl podělit o zážitky ze zkoušky,moc informací tu o tom není.
Zkouška začínala v 9 hodin,hlavní zkoušející byl pan mašek,sekundovaly mrs livingstone a pani Emmerova.Po příchodu jsme byli rozděleni do dvou místností,kde se psali testy.první část obsahovala listening(20 p),esej(byla zadana na tabuli 3 temata,masek nam rekl ze mame mit alespon 4 odstavce textu,jinak to omezene nebylo,hodnoceni dohromady 15,z cehoz 7 za gramatiku,takze je lepsi psat hure a bez chyb) a pak gramaticka cast za 50 bodu.Tady bych zduraznil ze se to fakt vyplati cist poradne,ja tam hazel slovesa jak mi v hlave naskakovaly fraze,a nevsiml jsem si ze je dalsi veta v minulem case,a tudiz jsem mel pouzit predminuly cas misto predpritomneho.pote byla pausa,kde jsme se zapsali na ustni cast odpoledne.jelikoz nase pulka skoncila pozdeji,byla ustni i mrs livingstonove jiz zabrana,a ti z nasi pulky co se nevesli k maskovi sli k emmerove.zapisujete se rovnou na vypsane casy.po skonceni pausy se pokracovalo readingem(25p) a ESP(30p).V ESP bylo 6 cviceni,prvni bylo prepsat matematicky vyraz do anglictiny,bylo to relativne lehke,jen druhe a treti mocniny a odmocniny ,nejake zlomky a vedet jak se rekne funkce.druhe cviceni bylo presne opacne,a tudiz se tam dala brat inspirace.pak byly dve cviceni kde byl nejaky vyrok,a my meli urcit zda je pravdivy,a pokud ne tak ho zmenit tak aby byl spravne.jako treba sin je podil prilehle strany ku odvesne,tak to opravit,ze to neni sin ale cosin.ja chvili premyslel o tom jak se rekne protilehla a pak jsem to preskocil.pate cviceni je nejaky matematicky text s vynechanymi slovy,a pak tabulka kde ty slova jsou,a mame je dat na spravna mista.To mi pripominalo ESP seminarku.a posledni ukol byly ceske vety,a pod nimi anglicke s mezerami,a my meli ty mezery doplnit dle prekladu ceske vety.tam se konecne objevila ta slovicka z ESP knihy.Celkove mi prislo ze na vsechno krome ESP bylo dost casu,treba reading jsem stihal v pohode precist cely.
písemné skončily zhruba v pul 1,a prvni na ustni sel zhruba v pul 3,ale zavisi na tech ucitelich odkdy si to zapisou.casy se psaly o prestavce,tudiz kazdy vi kdy ma jit.zhruba ve dve se navic na nastence objevily vysledky pisemnych casti.celkove slo ziskat 140 bodu(+32 za semestry ajiny)a pro postup bylo potrebnych 90.Co já vím tak od nás prošli všichni,proto nemůžu říct jestli se časy na ústní posouvají pokud někdo vypadne.Jelikoz jsem pri zapisovani nepouzival lokty,skoncil jsem u emmerove.po pravde jsem netusil co cekat,ja na ni zadne reference nemel,ale pri zapisovani padaly nejaka obvineni.Nakonec mi prisla v pohode,prisel jsem tam,ona mi ukazala pisemky a ptala se jestli mam nejakej dotaz,a kdyz jsem nemel tak jsme presli k textu.Tady me DOST zaskocila,protoze nas masek pripravoval jak o tom textu budem vypravet stylem prezentace,a ona me pak zarazila,ze se bude ptat sama,otevrela text,zabodla do nej prst a zeptala se co to znamena.nastesti jsem na to neměl tak špatnej text,totiž anglicky úvod do Unixu,ale nebyl jsem ji schopen vysvetlit rozdil mezi prikazy more a less .nakonec mi nechala trojku,zkonil jsem totiz gramatickou cast pisemky.Na zaver jeste zminim ze me dost zaskocilo jak se stavej k tem bodum co pricitaj.po testu vam je daj,kdyz mate nad 90 tak vas pustej na ustni,ale pak vam ty body zase odectou.a nejsem si jistej,ale asi je teda mozny jit na ustni s pocatecni 4 a snazit se to vytahnout bezchybnym ustnim projevem.takhle nam to pred 2ma lety nerikali :D
tomm

Re: Zkouška 2.6.2011

Příspěvek od tomm »

Co se týká těch bonusových bodů za předešlé zápočty - dělal jsem angličtinu loni a odcházel jsem pěkně naštvanej, samozřejmě jsem s těmi body počítal a vzhledem k tomu, že jsem solidní angličtinář, tak jsem se vůbec nepřipravoval. Podle bodových hranic mi náležela jednička, ale pan zkoušející mi sdělil, že na ty bonusový body až zas tak nekoukají a bez nich bych byl na hranici neudělání zkoušky..... Po nervózním ústním jsem odcházel s trojkou.. Kdyby mi někdo na začátku řekl, že mi ty bonusový body budou k velkýmu ***, můj přístup k angličtině by byl zásadně jiný, minimálně na ten poslední semestr bych se s chutí vybodl. Celé mi to přišlo jako podraz na studenty...
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Zkouška 2.6.2011

Příspěvek od QZuzka »

Mně to kdysi řekli tak, že bonusové body jsou určeny k tomu, aby pomohli těm, kdo by bez nich neprošli přes písemnou část. A jejich vliv na lepší známky je mnohem menší.

Ono u angličtiny je víc věcí, kde ty popisy "co jak funguje" nejsou úplně přesné - Na zápočet bylo potřeba 70 bodů, ale při neochotě pracovat na domácím úkolu za deset bodů, které mi k sedmdesátce nechyběly, jsem se dozvěděla, že bez toho mi zápočet nedá. A nevím, jestli hranice vedla odevzdáním podepsaného papíru jako úkolu za nula, nebo vyžadovala tři-čtyři věty.

Ale neřekla bych, že je to zlá vůle, spíš bych to označila za nepřesnost vyjadřování.
Odpovědět

Zpět na „Anglický jazyk“