Zkouška a FCE

Ja něpanimáju, vy gavarite po anglicki?
amik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 1. 2010 21:32
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouška a FCE

Příspěvek od amik »

Ahoj,
jsem v prvním ročníku Bc studia a chtěl bych si na konci letního semestru udělat onu povinnou zkoušku z angličtiny. Nějak to ale organizačně moc nechápu, pokud s tím máte někdo zkušenost, poraďte, prosím:

- mám certifikát FCE, za který se odpouští písemná část. Našel jsem informace o tom, že o uznání musím písemně požádat děkana, ale jinde zase, že jej musím předložit komusi v Tróje. Zajímal by mne tedy postup práce - napsat dopis děkanovi se žádostí o uznání (a kopií certifikátu?) a pak ho jít předložit do Tróji? nebo obráceně? nechápu to :(

- nevím, co a jak si mám v SISu zapsat, pokud bych chtěl složit jen zkoušku a na AJ kurzy nechodit. Nebo je chození na tyto kurzy (NJAZ076) před zkouškou povinné? Nebo si mám předmět zapsat a pak na něj nechodit? nebo si lze v SISu nějak zapsat jen zkoušku? vůbec ale nevím jak, zatím mi připadá, že zapsat lze jen zkoušky ze zapsaných předmětů.

Děkuji za rady.
Uživatelský avatar
beruskovova
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 18. 8. 2010 22:02
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zkouška a FCE

Příspěvek od beruskovova »

Čekala jsem, jestli tady někdo odpoví, neboť mě to taky zajímá, ale raději jsem asi to zjistila sama, tak doufám, že Vám ty informace někomu ještě k něčemu budou.

Psala jsem paní Hankeové, které se mají předkládat certifikáty pro kontrolu.

V případě mezinárodních zkoušek není třeba psát ani posílat žádnou žádost, jen za ní přijít s originálem certifikátu od pondělí do čtvrtka dopoledne kdykoliv (ale nejpozději 14 dní před zkouškou) do V133, jak píšou na webu. Možná stačí i ověřená kopie certifikátu, v mailu napsala originál. Co se u ní dělá zatím nevím, ale tento týden to zjistím.

Angličtinu je možné si bez problému zapsat jenom jako zkoušku (je to některý z předmětů s obsahem 0 přednášek a 0 cvičení, ukončeno zkouškou, nechce se mi hledat kód, těch angličtin tam zas tolik není, to zvládne každý sám. :-)

Tak přeju úspěšnou zkoušku kdykoliv a howg :-P
amik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 1. 2010 21:32
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zkouška a FCE

Příspěvek od amik »

Také jsem to nakonec zjistil, jen to sem nějak zapomněl napsat - pro upřesnění, stačí si zapsat normálně angličtinu z letního semestru druháku (NJAZ076) a prostě se nehlásit na žádné cvičení a nechodit tam.
Pokud umíte anglicky natolik, že jste zvládli FCE, nedovedu si představit, že by vás od toho ústního vyhodili.
Odpovědět

Zpět na „Anglický jazyk“