angličtina - něco pokročilejšího

Ja něpanimáju, vy gavarite po anglicki?
Uživatelský avatar
kaja
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 12. 2007 00:53
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Miðgarðr
Kontaktovat uživatele:

angličtina - něco pokročilejšího

Příspěvek od kaja »

chci se zeptat,

chodil jsem v zimním na angličtinu pro pokročilé, ale neskutečně mě to nebavilo. chci se zeptat, dělá MFF (nebo jiná fakulta UK) přípravu na nějaké vyšší zkoušky, než FCE (ten mám)? třeba TOEFL nebo tak něco? rád bych si nějakou angličtinu napsal ale i ta "pokročilá" mi přijde dost jednoduchá
PONIES
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: angličtina - něco pokročilejšího

Příspěvek od Tuetschek »

No kdybys neco objevil, dej vedet ... ja vim jen o "Anglictina pro informatiky / matematiky / fyziky", kde se uci odborna terminologie (a na nez se mi jeste nepovedlo se dostavit :D). Ale vzhledem k tomu, ze muj FCE byl povazovan za dostatecny i k tomu, abych nemusel vubec delat zkousku z anglictiny, tak bych nic moc necekal :(.
Plug 'n' Pray.
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: angličtina - něco pokročilejšího

Příspěvek od Medved »

Na socce nebo filde neco urcite bude :) Pristi rok planuju TOEFL zkousku, takze se budu po necem ohlizet, a kdyby mi nekdo udelal uz ted vyzkum, co je k dispozici, tak se nebudu zlobit :)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: angličtina - něco pokročilejšího

Příspěvek od hippies »

No s fildou moc nepocitej, co ja vim, tak v jazykovym centru chybej lidi takovym zpusobem, ze mas problem splnit svou povinost zkousek ze 2 jazyku. Tedy imho matfyzaka nevezmou.
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: angličtina - něco pokročilejšího

Příspěvek od Tuetschek »

hippies píše:No s fildou moc nepocitej, co ja vim, tak v jazykovym centru chybej lidi takovym zpusobem, ze mas problem splnit svou povinost zkousek ze 2 jazyku. Tedy imho matfyzaka nevezmou.
No jc.ff je skutecne hrozny, tam kdyz spusti prihlasovani k jazykovym kurzum, tak je to pryc rychlejc nez u nas ty nejnacpanejsi zkouskovy terminy :(
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
kaja
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 12. 2007 00:53
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Miðgarðr
Kontaktovat uživatele:

Re: angličtina - něco pokročilejšího

Příspěvek od kaja »

Tak o tom bohužel vim od svého spolubydlícího, co tam studuje... ale zase, na Angličtinu to prý ujde, horší je to údajně na další jazyky. Jak se to tam s TOEFLem nebo něčím podobným netušim (spolubydlící je na horách a já mu jenom tiše závidím)
PONIES
js
Site Admin
Příspěvky: 144
Registrován: 22. 9. 2004 06:06
Typ studia: Fyzika Ph.D.
Bydliště: Praha

Re: angličtina - něco pokročilejšího

Příspěvek od js »

kaja píše:chci se zeptat,

chodil jsem v zimním na angličtinu pro pokročilé, ale neskutečně mě to nebavilo. chci se zeptat, dělá MFF (nebo jiná fakulta UK) přípravu na nějaké vyšší zkoušky, než FCE (ten mám)? třeba TOEFL nebo tak něco? rád bych si nějakou angličtinu napsal ale i ta "pokročilá" mi přijde dost jednoduchá
TOEFL mam a rozhodne mi neprislo, ze by byl slozitejsi, nez FCE. Jako priprava na TOEFL se staci pasivne ucit rozumet mluvenemu slovu, obcas neco precist. Dokonce na seminari o TOEFLu v sidle Fullbrightovy komise Ti poradi, ze neni na skodu sledovat serialy.

Dale se daji poridit pripravne knizky, ale v CR moc ne, doporucuji si to objednat napr. pres Amazon. Rozhodne nema cenu si porizovat rok a starsi knizku, format zkousky se dost rychle meni.

A pokud mas FCE, tak zapracuj akorat na porozumeni mluvenemu slovu, to Ti bude uplne stacit.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: angličtina - něco pokročilejšího

Příspěvek od rastik »

js píše:TOEFL mam a rozhodne mi neprislo, ze by byl slozitejsi, nez FCE.
TOEFL je taký, aký ho chceš/potrebuješ, vzhľadom k tomu, že tam neexistuje hodnotenie prešiel/neprešiel. Pokiaľ ale chceš dosiahnuť na vyššie hodnoty, tak sa náročnosť zvyšuje. iBT som síce nerobil, ale tam sa myslím vyžaduje už aj nejaké hovorené slovo.
Existuje dokonca aj orientačné porovnie výsledkov z TOEFL voči FCE/CAE/CPE.
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Re: angličtina - něco pokročilejšího

Příspěvek od krystof »

rastik píše:iBT som síce nerobil, ale tam sa myslím vyžaduje už aj nejaké hovorené slovo.
Existuje dokonca aj orientačné porovnie výsledkov z TOEFL voči FCE/CAE/CPE.
Jj, no zrovna pred mesicem jsem tam byl a to mluveny slovo mi prislo jako nejvetsi problem (i ve vyhodnoceni to bylo videt). Zhruba 20s na pripravu a pak necelou minutu mluvit do mikrofonu (oni si to nahraji a pak jim to nejaci indove opravuji:-)) Chce to si to parkrat zkusit a naucit se behem tech par vterin pripravy si napsat na papir nejakou osnovu (ja na to prisel az u posledni speakingove ulohy, ale pomohlo to)
Odpovědět

Zpět na „Anglický jazyk“