[NJAZ091] - Zkouška 30.5.2019

Ja něpanimáju, vy gavarite po anglicki?
Uživatelský avatar
awk
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 50
Registrován: 21. 5. 2018 17:54
Typ studia: Informatika Bc.

[NJAZ091] - Zkouška 30.5.2019

Příspěvek od awk »

Celkem použitelné informace o zkoušce jsou k dispozici na stránkách KJP: https://www.mff.cuni.cz/cs/kjp/vyuka-an ... anglictiny.

Písemná část:
Vzhledem k tomu, že nás bylo 24, tak si nás rozdělili na 2 skupiny do 2 učeben. Jedna skupina měla Malou a druhá Gooda.
Probíhala v následujícím pořadí:
  • Listening
  • ESP
  • Writing (essay) — na výběr ze tří rozumných témat
  • Přestávka
  • Use of English
  • Reading
Vzhledem k tomu, že poslech byl první je nutné opravdu dojít v čas. Obecně bych řekl obtížnost zkoušky byla mírně odlehčená B2, zejména část Reading, kde bylo nutné přečíst pouze jeden jediný text. Jediné co bych vytkl je to, že se nesmělo psát na zadání, ale zas oproti Cambridge zkouškám toho nebylo tolik a bylo na to dost času. Naopak, velmi se mi líbilo, že během psaní testů zkoušející opravovali předchozí. Po skončení písemné části se pak čekalo pouze okolo 40 minut, na opravení, což je v celku přijatelné.

Ve 13 hodin zkoušející dali na nástěnku list papíru s rozpisem ústní části zkoušky, kromě již zmíněných zkoušel ještě Šafařík. Ten list již byl vyplněný s určenými časi (na základě čeho šel někde první a někdo poslední, nevím).

Pozorování:
Pokud jste chodili do skupiny D, ale asi i C, doporučuji maximálně seznámit se s typy cvičení, které se na zkoušce vyskytují. Jediné, na co je opravdu dobrý nápad se podívat, je ESP, kde vymysleli minimální hranici 17 bodů.

Pokud by se přece jenom někdo chtěl nějaký test dopředu zkusit na doporučuji náznak testu na stránkách KJP nebo http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?t=1711

Ústní část:
Na ústní jsem byl u Šafaříka, za což jsem byl rád, protože to byl jediný člověk ze zkoušejících, s kterým jsem měl angličtinu. Měl jsem s sebou knížku C Traps and Pitfalls. Hezky jsme si popovídali o čem ta knížka je. Šafařík byl neuvěřitelně hodný, ačkoliv jsem zkoušku zvládl i bez bodů ze cvičení, tak mi je prostě připočetl, konstatoval, že mluvím plynule a dal mi jedničku.
Odpovědět

Zpět na „Anglický jazyk“