Angličtina

Ja něpanimáju, vy gavarite po anglicki?

Angličtina

Příspěvekod Honzík Petrů » 7. 5. 2017 01:15

Pokud jsem to dobře pochopil, úroveň angličtiny na matfyzu se dělí na ABCD. Jelikož jsem 4 roky studoval v angličtině (takže třeba FCE je pro mě velmi jednoduché, CAE zvládám bez problémů, C2...). Je možné zapsat si něco pokročilejšího než D úroveň, případně se angličtině úplně vyhnout? Mám strach, že se budu dost nudit...
Honzík Petrů
Matfyz(ák|ačka) level I
 
Příspěvky: 1
Registrován: 7. 5. 2017 00:43
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Angličtina

Příspěvekod mykem » 7. 5. 2017 18:09

Povinná je jenom zkouška, tj. předměty jako takový není třeba absolvovat. Úroveň byla (před pár lety) vážně bídná, ale třeba se to s rozdělením na úrovně změnilo. Nicméně o tom pochybuju :)
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
 
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Angličtina

Příspěvekod beaver » 28. 5. 2017 00:51

Myslim, ze kdysi slo si nechat uznat nejake pokrocilejsi zkousky (asi CAE) misto zkousky na MFF. Tahle informace je ale zastarala a neoverena, zeptejte se primo na KJP.
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
 
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Bydliště: Praha
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF

Re: Angličtina

Příspěvekod Speedding » 9. 6. 2017 06:52

Já letos chodil na Cčko, úrovňově mi to přišlo možná dokonce lehce pod úrovní angličtiny na gymnáziu, ale jelikož jsem líný a jen jsem si chtěl angličtinu zopakovat, tak jsem šel na C, nikoliv na D.

Nepovažuji se za dobrého angličtináře (chápej to tak, že na gymnáziu jsem měl známky mezi 1-2, u maturity 1), ale i přes to mi přípravné kurzy na MFF přijdou celkem "zbytečné". Jediná pozitivní věc na tom je ta, že celou hodinu probíhá konverzace pouze v angličtině. Snaží se tě naučit spíše anglicky mluvit než anglicky psát (ale jasný, že bez znalosti gramatiky to nejde). Na můj vkus bylo zadáváno až příliš mnoho domácích úkolů, tedy ne že bych jim doma věnoval čas, ale domácích úkolů na angličtinu bylo někdy co do počtu více než úkolů na matiku.

Pokud umíš anglicky, vykašli se na přípravné kurzy, nauč se vše potřebné (tedy hlavně odbornou angličtinu) k povinné zkoušce z angličtiny a bez problémů ji absolvuješ. Zapiš si raději nějaký matematický/fyzikální/informatický předmět, konec konců kvůli tomu na tu školu jdeš, ne kvůli angličtině.
Já absolvoval dva semestry přípravných kurzů a nemyslím si, že by mi to něco dalo. Odnesl jsem si z toho jen "pár" odborných slovíček. Zkoušku z angličtiny mám v plánu teď v zimě...


A ano, asi se nudit budeš. Já měl cviko teď v létě od 17:20 do 18:50 a několikrát jsem tam málem usnul :D
Speedding
Matfyz(ák|ačka) level I
 
Příspěvky: 31
Registrován: 10. 1. 2017 19:32
Typ studia: Informatika Bc.
Login do SIS: riedell


Zpět na Anglický jazyk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron