uvolnění z TV- návod

Nejen mozek je třeba k životu...
Mr. Kr.

uvolnění z TV- návod

Příspěvek od Mr. Kr. »

Nikde jsem nenašel popis jak probíhá uvolnění z TV, tak tady je návod pro budoucí generace.

1)Lékař- už není potřeba nějaký posudek od školního, stačí obvoďák. Samozřejmě je lepší papír od "prof. Jahůdka, Ústav experimentální medicíny" než od "Mudr. Malinka, Obvodní lékař Horní Dolní". Co tam musí být- samotná informace, že nedoporučuje cvičit (nečekaně) a ještě do kdy (6 měsícu, nafurt...).

2)Albeř- tady jsou sporty pro statistiku mff- skok, krátký běh, dlouhý běh. Doporučuju papír z bodu 1, ale nutný není, stačí prostě říct, že ze zdravotních důvodu nemůžete cvičit. Jde to použít i jenom pro některé sporty, takže třeba zaskákat si klidně můžete, když chcete. Pak je tu ještě jeden chyták, zápis sportů do TV. Nikoho tam nenapadlo dát kolonku uvolnění z TV, takže si buď musíte vybrat (a pak následně v bodu 3 zrušit) , nebo je možné dole připsat "uvolnění z TV" , pokud víte, že budete uvolnění. Toto mně bylo doporučeno přímo na místě člověkem z katedry TV, ale je lepší se tam zeptat.

3) Plavecké prověrky. Je nutný papír z bodu 1 a samotná žádost o uvolnění, naopak plavky nejsou vůbec potřeba, navzdory názvu akce.
K žádosti: Nestačí na jízdenku z tramvaje napsat "Nechcu cvičit", ale musí to být normální slušný dokument- kdo, co, kdy , proč, komu. Tím se celá věc odbyde. Bacha na ještě jednu past- jak se dostat k bazénu=stolíčku s papírováním. Předpokládám, že se nikdo nechce kvůli jednomu razítku svlékat. Na dotaz, jak se dostat k bazému přímo, mně paní, co tam vydává klíče od skříněk, odpověděla : " No přece přes šatny". Takže pěkně čvachtat přes sprchy, trocha vody nikoho nezabyla (+když je smůla na hovado tak ješte suché tričko).

4) Zápis předmetů/zápočty. Zapisují se běžné tělocviky (jeden je zapsaný už z Albeře, jako dárek). Pokud jsou správně splněné body 1-3, tak stačí vždy na konci semestru zajít na SCUK (jak bylo plavání), tam vpravo nahoře je velín. Šéf, podšéf, sekretářka, někdo... se podívá do jejich lejster (do kdy lékař napsal zákaz cvičení, kvůli vykukům) a dá parafu do indexu a všechno je v pohodě. Kredity se dostávají.

5) Možné optimalizace: Tělocviky nemají postupně prerekvizity (L1<Z1<L2<Z2) , takže jdou zapsat dva naráz ( 2 jsou letní a 2 zimní). Toto projde přes SIS v pohodě, ve velíně ktv s trochou asertivity (ale když lékař napíše uvolnění třeba rok, tak asi ne, další rok jde cvičit v pohodě), ale na studijním by údajně mohl být problém. Dodám info. Zisk: 2 cesty na SCUK.
Další optimalizace je příjít pro zimní i letní zápočet naráz v létě- neodzkoušeno, ale doporučeno autoritou. Zisk: 2 cesty na SCUK.
Obě optimalizace dohromady: celkem 1 cesta v prváku v létě. Vznikne sběratelská raritka- index, kde budou 4 předměty za sebou (trocha snahy a porušení doporučení o pořadí předmětů, neodzkoušeno) se stejným názvem a zápočtem ve stejný den.

Disclaimer: Toto není oficiální navod. Může se stát, že se změní pravidla. Nejde se s tímto ohánět. Obsahuje gramatické chyby pro kontrolu kopírování do jiných návodů :D . Není psán pro ty, kteří se jenom chtějí vyhnout Tv. Při použití může zemřít koťátko.
Uživatelský avatar
Hanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 19. 6. 2010 16:29
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: uvolnění z TV- návod

Příspěvek od Hanka »

Moc pěkný návod.
Mám doplňující dotaz. Má někdo zkušenost s žádostí o uvolnění z TV v případě, že si odcvičil své dva semestry před časem už na jiné fakultě? Uzná se to jako důvod pro uvolnění, nebo člověk musí být chrobák?
De omnibus dubitandum est.
Uživatelský avatar
Devron
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 180
Registrován: 7. 11. 2005 09:16

Re: uvolnění z TV- návod

Příspěvek od Devron »

jdu se nekam vyblit... smutne, ze i pres sirokou nabidku moznych sportu nekdo hleda zpusob, jak se pohybu zbavit... tim spis, ze pokud chce nekdo pravidelne sportovat mimo fakultu, zaplati za to tu v Praze vcelku balik... nj, skoda, ze nejde zapsat v ramci TV klikani na FB, to by najednou pribilo zapoctu :roll:
Uživatelský avatar
Hanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 19. 6. 2010 16:29
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: uvolnění z TV- návod

Příspěvek od Hanka »

Ježišmarjá, prostě mi nabídka těláku na MFF nevyhovuje, jsem zvyklá si ho zapisovat přes jinou fakultu/fakulty UK. Jestli je ti na blití z toho, že se někdo chce zbavit těláku v Hostivaři pomocí uznání těláku odjinud a chce si vybrat na UK jiný druh sportu a jinde než nabízí MFF, tak prosím. To bude zase v álejích nablito.
Ale když už jdeme po principu, někomu se může zdát trapné, že se chce někdo vyvlíknout z TV. Dalšímu se zase může zdát trapné, když vysoká škola, fakulta nezaměřená tělovýchovně, nahání někoho i v 25 letech do tělocvičny jak malého haranta. Pokud si někdo nevypěstoval lásku ke sportu na ZŠ ani na SŠ (mluvím obecně, ne o sobě, já se věnovala donedávna sportu vrcholově), přijde mi nesmyslné se o to pokoušet u dospělých lidí na VŠ. To by tu taky někdo mohl třeba brojit za povinnou hudební výchovu, ne?
De omnibus dubitandum est.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: uvolnění z TV- návod

Příspěvek od Almer »

Ta hodina sportu nikoho nezabija a treba plavani je uplne super protoze si clovek tu svoji zkrivenou pater pekne narovna...a ze tech hodin za kompem stravi...
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
Hanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 19. 6. 2010 16:29
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: uvolnění z TV- návod

Příspěvek od Hanka »

Jo, hodina sportu nikoho nezabije, ale já prostě nehodlám jezdit přes celou Prahu (bydlím na opačném konci) a zabít tak půl dne kvůli jedné hodině sportu, který je mi (druhově) cizí a chci si prostě vybrat něco na jiné fakultě, co mi bude vyhovovat jak druhem sportu, tak lokalitou. Skoliózou ani zvětšenou hrudní kyfózou netrpím. Jak by se vám líbilo, kdyby vás někdo nutil třeba do aerobiku, nebo rovnou baletu s tím, že hodina pohybu vás nezabije a že to je super...
No nic, pardon, že jsem se zeptala :roll:
De omnibus dubitandum est.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: uvolnění z TV- návod

Příspěvek od Almer »

Takhle jsem to nemyslel...tak to neprekrucuj:)

Myslel jsem zrovna ty, co nechteji vubec cvicit. Btw na MFF neni jenom aerobik nebo balet...ale i jine sporty. Pingpong je karline, tenis na albertove....
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „Tělesná výchova“