Stránka 1 z 1

Plavání - dívky

PříspěvekNapsal: 12. 7. 2015 12:11
od haniha
Můj dotaz se týká pouze dívek (ať žije feminismus!) a je následující.
Tři týdny v měsíci si plavání dokážu představit, ale jak to zařizujete ten čtvrtý týden. (Pro otrlejší povahy explicitně: jak to máte s menstruací?)
Dají se hodiny nahrazovat v jiném termínu, nebo mám prostě smůlu a musím si je nějak omluvit, popřípadě jak. Letos nastupuji do prvního ročníku a uvažuji, že si dám dobrovolně plavání, ať se taky konečně něco naučím, tak mě zajímají zkušenosti těch, co už si tím prošly (pouze dámy), respektive procházejí.

Re: Plavání - dívky

PříspěvekNapsal: 16. 7. 2015 09:21
od Fiamelle
Já jsem si taky nejdřív říkala proboha, jak si jako myslí, že to mám asi tak udělat, ale většinou to tak hrozné není. Na semestr bývají v tělocviku povolené 3 absence, nemusíš nikomu nic říkat, prostě nepřijdeš a nikdo se na nic neptá. Výuka je od října do začátku ledna (popř. od února do května), takže pokud ti to netrvá přes týden nebo tak něco, zastihne tě to maximálně čtyřikrát. Reálně většinou míňkrát. A i kdyby, náhradní hodiny jsou, většinou o zkouškovém, pak občas bývá možnost ještě jednu absenci si nahradit na děkanském dnu. Na Matfyzu jsou obecně strašně ochotní vyučující, takže kdyby byl problém s jednou dvěma blbými absencemi přes limit, mělo by se s nimi dát domluvit. Je blbý, že se teda může stát, že budeš nemocná, budeš mít nějakou nečekanou událost, náhradní termín zkoušky/zápočtu, atd. a ty absence ti budou chybět na tohle...
Sama jsem nikdy neřešila, že bych měla s počtem absencí problém, tak aspoň takhle teoreticky.

Re: Plavání - dívky

PříspěvekNapsal: 16. 7. 2015 14:56
od haniha
Díky, to vypadá dobře. Tohle mě od plavání dost odrazovalo, takže uvidím, kde nakonec skončím, ale určitě moc děkuji za informace.

Re: Plavání - dívky

PříspěvekNapsal: 22. 9. 2015 00:07
od Jana
Kdybys chtěla něco "sofistikovaného", tak jsem si u gynekoložky koupila speciální tampony na plavání. Jsou napuštěny jakýmsi olejem, takže nechytají vodu zvenčí (což mě osobně dost vadí u obyčejného).

Re: Plavání - dívky

PříspěvekNapsal: 28. 9. 2015 16:31
od veve
Jak mám vyřešit menstruaci v době plaveckých prověrek (nepoužívám tampony)?

Re: Plavání - dívky

PříspěvekNapsal: 29. 9. 2015 21:05
od zabudolsomlogin
dohodni si iny termin...