Rekurentní zapis Talyorova rozvoje fce sinus

Všechno o matematice, zajímavosti, myšlenky, postřehy...
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Martin píše:Tak dobře. Existuje konkurence, která dělá důkazy. Je to asi mnoho technik. Ale na druhou stranu na ekonomce a spol. se na to docela úspěšně kašle, alespoň co já jsem slyšel. Podobné je to na všech školách, kde je matika jeden z mnoha předmětů. Dokonce jsem slyšel, že třeba i na stavárně (kde je matika potřeba docela hodně) se na to celkem kašle - jedna kamarádka, co tam je, mi říkala, že ji to vyloženě ničí, jak je to povrchní :lol: .
tohle + to predchozi...

jako v posledni dobe uz taky plno vet (ale ne ty "stezejni", spis nejaky technicky, nefundamentalni, veci ktery se dokazujou otravne a "zisk z nadherne pruderniho dukazu nevyvazi cas do tohoto dukazu vlozeny" a s ohledem na to ze nam zkratili analyzu o semestr pri stejnem sylabu tak bz se nestihaly) mame B.D. - doufam ze vite co to je... Goranovi jsem tu zkratku musel vysvetlit ;)) [reseni: bez dukazu... goran se mnou pak pul dne nemluvil ze pry jsem nizsi forma matfyzaka]

no a na te stavarne, kde potrebujou velmi rychle kvantum matematiky... proste co nejdriv dif. rovnice a pripojene nadhery, neopousti R^2 az R^3 apod a hlavne potrebuji pocitat, opravdu byt jisty ve vypoctech, protoze si nemuze dovolit stravit den nad prikladem, tak jim to o dukazy a jine nepekne veci osekli... (citace Pick... "na vas tak hodni nebudeme.. to neni jak inzenyri, co ziji v blahove iluzi ze kazda funkce je spojita a hezky diferencovatelna")...

Od toho tu taky jste Vy, matematici... oni jsou jen uzivatele, a veri tomu ze jste to dokazali.... sice z dukazu je casto videt, k cemu to vlastne je.. ale v praxi ho nepouzijou....
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

No tak to se teda Goranovi nedivím, že vás považuje za podmatfyzáky :D . Ale ne, náhodou my jsme taky některé důkazy nedělali - hlavně třeba na numerice (kam již delší dobu nechodím - ale když jsem tam ještě chodil, tak důkazy občas vynechávali).
BTW k tomu důkazu definic - stačí si vzpomenout na profesora Malého "definicovětu". Nejdřív napsal "Definicověta: ..." a pak prohlásil, že definicověta má důkaz a taky ho provedl. No nevím, vemte si z toho co chcete, ale mně to připadá jako za vše hovořící :lol: .
Jo a ještě něco. Vy programátoři taky považujete své uživatele za bytosti nesmírně hloupé, tak nemůžete podobný přístup vyčítat nám :D . Jediný problém je v tom, že všichni programátoři jsou naši uživatelé. :twisted:
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Krásně řečeno, nemůžu nesouhlasit. Zvláště poslední věta je dobrá :lol:
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Martin píše:Vy programátoři taky považujete své uživatele za bytosti nesmírně hloupé, tak nemůžete podobný přístup vyčítat nám :D . Jediný problém je v tom, že všichni programátoři jsou naši uživatelé. :twisted:
tak za prve je nepovazujeme a priori za hloupe... bohuzel tomu tak nakonec vzdy je ;))

a za druhe, dokud v te matematice neco nedokazes, tak tve vyjadreni "jste nasi uzivatele" zni jak od poslicka co v microsoftu roznasi pizzu, jak kdyby rekl ze uzivatele windows jsou i jeho uzivatele ;)
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

tak tomuto sa hovori uterak...
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
Devron
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 180
Registrován: 7. 11. 2005 09:16

Příspěvek od Devron »

zlata to skola kde dokazuji definice :-) predpokladam ze z vet :-)))
Uživatelský avatar
Honzarug
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 16. 1. 2005 10:48
Typ studia: Informatika Bc.

Příspěvek od Honzarug »

to ze se na to dokazovani a na matiku kasle muzu potvrdit, jedine co uroven cviceni matiky na VSE drzi nad vodou je pan Pavel Doktor, do predminuleho roku clen katedry matalyzy a to tim, ze rika veci co predpokladaji znalosti prvaku na mff...to ze si dovoluji pochybovat o tom ze to krome me z daneho cviceni nekdo pochopi, je vec druha:-)

Jinak se my zacina stejskat a premejslim ze na podzim pudu do druhaku ne sem, ale spatky k vam...ale to se jeste uvidi.
Odpovědět

Zpět na „Matematika obecně“