[NAIL029] Strojové učení

Uživatelský avatar
looky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 25. 4. 2005 17:31
Typ studia: Informatika Mgr.

[NAIL029] Strojové učení

Příspěvek od looky »

Kdo chodil na přednášky (pokud vůbec někdo), co všechno se letos probralo? Tady z fóra jsem pochopil, že každý rok je to jinak, tak bych byl vděčný za jakékoliv aktuální informace...
Uživatelský avatar
matoman
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 105
Registrován: 8. 1. 2005 20:12
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: [NAIL029] Strojové učení

Příspěvek od matoman »

No tiez by sa mi zisla tato informacia, na prednasky som chodil po rozhodovacie stromy, potom uz nie.... /-:
schaschek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 34
Registrován: 13. 6. 2006 17:33

Re: [NAIL029] Strojové učení

Příspěvek od schaschek »

Pokud vím, tak se prošly všechny slajdy kromě těch označených jako "z dřívějška". Zkoušet by se mělo všechno kromě MARS a ILP.
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 161
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Tanvald / Troja A820

Re: [NAIL029] Strojové učení

Příspěvek od Myshaak »

schaschek píše:Pokud vím, tak se prošly všechny slajdy kromě těch označených jako "z dřívějška". Zkoušet by se mělo všechno kromě MARS a ILP.
Dovolim si malinko upresnit - MARS se ani neprednasel, ani se nebude zkouset. Ze slajdu "z drivejska" se letos proslo ILP a prostor hypotez & PAC. Tyto posledni 2 prednasky nemely byt zkouseny u predterminu, ale zrejme se na to muze zeptat na radnem terminu. (U PAC jsem si jisty, tam rikala, ze by rada, abysme vedeli, co to je - a ILP vzhledem k tomu, ze bylo odprednaseno driv, by tam imho take mohlo byt)
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
Uživatelský avatar
matoman
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 105
Registrován: 8. 1. 2005 20:12
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: [NAIL029] Strojové učení

Příspěvek od matoman »

Tak dnes 27.1.2010 som dostal tieto otazky
Najprv Support Vector machines - kde som toho velmi ale nevedel (nevedel som vysledne vzorce ani odvodenie) iba popis a trochu som sa zamotal nad tym ked mozeme obmedzit pocet chybnych prikladov,
Doplnujucu otazku som mal Prerezavanie v rozhodovacich stromoch (po vytvoreni, ze kedy a kde a preco sa to prerezava)
hodnotenie bolo vyborne, sam sebe by som jednicku asi nedal.

Dalej som pocul nieco o prekliati dimenzionaloty, EM modely...
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 161
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Tanvald / Troja A820

Re: [NAIL029] Strojové učení

Příspěvek od Myshaak »

Taky jsem vcera sel. A ne se zrovna dobrymi pocity - precejen te matematiky tam obcas na muj vkus bylo moc. Ale zkousejici to nijak tvrde nevyzaduje.

Mne dala otazku EM algoritmus s tim, ze to je "ta tezka otazka", kdybych pry chtel zacit s necim lehcim (tedy asi kdybych se chtel spokojit s nejakou horsi znamkou), tak at si pripravim k-means.
Nakonec se me jeste jako doplnujici otazku zeptala, co to je "maximalizace verohodnosti".
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
Odpovědět

Zpět na „NAIL029 Strojové učení“