[NDBI023] Dobyvani znalosti ZK

KTom

[NDBI023] Dobyvani znalosti ZK

Příspěvek od KTom »

Informace o zkoušce z dobývání znalostí jsem od zavedení nového systému nenašel, tudíž se podělím. Zkouška je podobná té z neuronových sítí, co se týče formy, atmosféry, délky. Zkoušela po trojicích, první tři šli rovnou, zbylí dva jsme čekali venku, cca hodinu tuším. Zkouška se sestává ze dvou otázek, cca 30 minut na přípravu a poté diskuze na zapsaným, případné další otázky.

Mé otázky zněly:
* chí-kvadrát test
* rozhodovací stromy
* doplňující otázka na Kohenenovy mapy

Pár nepřesností ve vzorečcích jsem tam měl (typu chybí mínus), většinu jsem dokázal opravit. Testovou statistiku chí-kvadrátu jsem tahal ze zákoutí paměti, možná i poměrně blízko pravdě, ale k jistotě to mělo dost daleko. I tak za 1. Někdo odcházel s tím, že to zkusí za dva dny znovu...

Koluje fáma, že na poslední přednášce prý byl zmíněn okruh témat, která by se mohla objevit u zkoušky, prý obsahoval
* 'Manažerské' metody (SEMMA aspol.) (btw na stránkách SASu se jde dočíst, že semma není metoda data-miningu
* Karhunen-Loevův rozvoj
* genetické algoritmy
* MBA
* něco z neurovek, detaily nevím
Dost možná není kompletní, ani samotná jeho existence zatím nebyla dokázána.

P.S. Kohenenovy mapy patří mezi neuronové sítě (i když nechápu, jak si něco takové může klást nároky být označováno jako neuron, dyť je to akorát bod, který se přemisťuje a táhne za sebou ocásek...). Možná to někomu ušetří neuronové faux pas :)
Dr_Zlo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 4. 2011 19:36
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: [NDBI023] Dobyvani znalosti ZK

Příspěvek od Dr_Zlo »

Muzete prosim nekdo, kdo jste byli na posledni prednasce uvedeny seznam doplnit?

Diky moc!
Why choose the lesser evil?
marion
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 69
Registrován: 4. 10. 2008 11:05
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: [NDBI023] Dobyvani znalosti ZK

Příspěvek od marion »

Zadání 29. 5. 2012:

1) Metodika Crisp-DM (PROČ ?!)
2) ELM sítě - algoritmus učení (stačilo velmi stručně princip a hlavní kroky)
3) a) Ze zadané tabulky určit atribut pro větvení dle entropie
b) Algoritmus ID3
Odpovědět

Zpět na „NDBI023 Dobývání znalostí“