Předvolební diskuse

Volby do SKASu na akademický rok 2013/2014

Moderátor: alexak

Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Předvolební diskuse

Příspěvek od Almer »

dabluvadvokat píše:Všimli jste si, jak "Skupina pro osvětu a modernizaci fakulty" v klidu používá lživé argumenty? Nejméně lékařské fakulty v Hradci Králové a v Plzni a FTVS mají taky nepoměr mezi zaměstnanci a studenty v senátu... Zajímalo by mě, v čem všem ještě kecají :( . Taky by mě zajímalo, jak chtějí měnit poměr komor a měnit pravomoce garantů, ale to by si museli asi předem pročíst co senát může a nemůže...

Inu, mezi osvětou a tmářstvím je jen tenká hranice, pánové...
Aspon se Tome Roskovci, priste podepis;)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
alexak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 4. 2013 09:54
Typ studia: Matematika Ph.D.

Re: Předvolební diskuse

Příspěvek od alexak »

dabluvadvokat: Nařknout kandidáty z tmářství a nespecifikovaných lží je přesně ten podpásový typ útoku "kandidát X je demagog". Můžeme se bavit o tom, zda a kde mají nebo by měli mít kolik studentských senátorů, ale pokud nepovedeš debatu slušně, tak začnu být zlý moderátor.

Mimochodem, Senát sám sice nemůže upravovat věci typu počtu senátorů, ale pokud by senátoři přesvědčili děkana a univerzitní AS, tak by se předpisy změnit mohly. A přesvědčování univerzitního vedení je jedna z hlavních funkcí senátu.
chloubamatfyzu

Re: Předvolební diskuse

Příspěvek od chloubamatfyzu »

Hh, žb Wtgt 2.0? Rskvcv tč d gt :D Stjn tkv bzvznmn fklt nkd npčt. :D
Aby bylo jasno, tak požadavek na kultivovanou diskusi platí pro všechny. Zabavuji ti samohlásky.
-alexak
Ondřej Procházka

Re: Předvolební diskuse

Příspěvek od Ondřej Procházka »

Ahoj, díky za upozornění. Skutečně pro jmenované fakulty platí, že v jejich senátech je méně studentských senátorů než zaměstnaneckých. Za chybnou informaci se omlouvám. Pro pořádek počet studentských vs. zaměstnaneckých senátorů:
1LF: 15:15
2LF: 12:12
3LF: 15:16 (jeden studentský senátor chybí)
FF: 15:16
PF: celkem 21 členů z toho nejspíš 10 studentů
PřF: 14:14
FTVS: 7:14
KTF: 4:8
ETF: 5:5
HTF: 5:5
FSV: 10:10
FHS: 5:8
PedF: min 10 z 23
LFHK: 12:24
PrarmF: 9:13
LFP: 8:16
MFF: 8:16
Nutno dodat, že v některých případech mohou být místa senátorů neobsazená, protože prostě nebylo koho volit.

Co se týče dalších informací, tak některé fakulty skutečně zaznamenávají své přednášky, kdo chce, může si nějakou stáhnout a přesvědčit se; ostatní informace jsou spíše subjektivní dojmy a pocity, tam snad nařčení z lhaní nehrozí :) .
kolark
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 6. 5. 2013 09:06
Typ studia: Kombinace Matematika - Fyzika

Re: Předvolební diskuse

Příspěvek od kolark »

Almer píše:
kolark píše:Zejména na začátku semestru byly nějaké problémy se zápisem a spousta dotazů, co vyřizoval Petr. Samozřejmě přišly v průběhu roku i nějaké podněty, kterými jsme se nějak zabývali.
Jenom jedna vec Karle...docela me mrzi, ze vetsinu veci si prisvojujete, byt dost jich udelali byvali clenove...
Aha... Moc se omlouvám... To je ten fail v tom, když se lidi jmenují stejným křestním, tak člověku ne vždycky dojde, že to nebyl jen ten jeden. Ještě jednou se omlouvám. Takže errata: na začátku roku to řešil hlavně Petr Lasák. A v průběhu roku pak nějaké další věci, jejichž hustota ale nebyla tak vysoká jako u zápisu, řešil Petr Pošta.

Jako z hlediska výroční zprávy - je pravda, že tam moc zmíněný nejsi, i když ses alespoň částečně zapojil do více věcí. A jako mě ta formy nepřijde úplně ideální, ale jsem rád, že je aspoň něco, vzhledem k tomu, že jsme se nemohli pořádně dohodnout, šlo X verzí, u každé se ocitly nějaké závažné připomínky od někoho, protože jsme se nějak nebyli schopní ani pořádně dohodnout na tom, jestli tam napsat "Co jsme dělali jako senátoři" (což obyčejnému člověku přijde jako sedění na zasedáních, přítomnost v komisích apod.) anebo "Co jsme dělali a mělo to spojitost se senátem, se studenty a s MFF obecně" a nebyly to jenom nutné senátorské povinnosti. Takže je tam něco mezitím...
alexak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 4. 2013 09:54
Typ studia: Matematika Ph.D.

Re: Předvolební diskuse

Příspěvek od alexak »

V úvodním příspěvku přibyly programy Tomáše Roskovce a Vojtěcha Tůmy. A Ondřej Procházka opravil svůj program. Finální seznam programů sem doplním ráno kolem 8.30.

Zamkl jsem téma, na viděnou na setkání s kandidáty v Troji od 6 hodin!
Zamčeno

Zpět na „Volby na ak. rok 2013/2014“