Pravidla pro organizaci studia

Aktuální informace ze Studentské komory Akademického senátu MFF (SKAS MFF UK)
http://skas.mff.cuni.cz/

Pravidla pro organizaci studia

Příspěvekod QZuzka » 22. 12. 2013 23:29

Opět jedna významnější věc ze senátu, která by někoho mohla aktivně zajímat. (další záležitosti - třeba výsledky ankety za LS 2012/2013 můžete sledovat na skas.mff.cuni.cz)

Senátem fakulty prochází návrh pravidel pro organizaci studia na fakultě. V lednu půjde do druhého čtení, poté na rektorát a pokud ho tam schválí senát UK, odhaduje se platnost na příští akademický rok.

Asi největší změny - kontrola po prvním semestru bc studia s cílem vyřadit ze hry černé duše (pro studenty, kteří studovat chtějí spíše formální, požadavek je nastaven na splnění 1/3 počtu kreditů potřebných pro postup do druhého ročníku na minimální hranici postupu). Příprava možnosti omezení/zrušení papírových indexů. Dlouhodobě stabilní podmínky pro uznávání kreditů z bc do nmgr studia. Možnost rozložit státnice od obhajoby na informatice.

Je dostupný z domény mff, věřím, že nejen informatici sshčko (putty do labu - viz návod na studnici/nebo na karlov*) + xming/wget zvládnou, kdyby to nešlo, napište PM.
http://www.mff.cuni.cz/fakulta/as/pub/

Do Silvestra je možné podávat pozměňovací návrhy, formulované návrhy** se posílají předsedovi legislativní komise Petru Vágnerovi (jméno.příjmení@mff.cuni.cz), pokud byste měli spíš dotaz/chtěli pomoc s formulací, tak si vyberte senátora dle svého uvážení, pokud si nevyberete nikoho jiného, napište mi PM a přidejte do ní kontaktní mail.

V některých momentech je při čtení užitečné rozlišovat, která témata spadají do obsahu studijního předpisu - jsou věci, které fakulta sama upravit nemůže (protože je stanoví rektor/zákon), některé patří do studijního plánu nebo je vhodné mít je ve flexibilnější podobě jako opatření rektora. Víc o tom asi taky případně v PM.*http://www.mff.cuni.cz/is/lab/plk/plk.htm
**navrhuji změnu bodu A.B.c způsobem "bflmpsvz" nahradit "hchkrdtn", protože bagr/letadlo/důvod.Jinak pokud máte nějaké nápady k fungování své sekce (I, M, F), může být užitečné přinést je teď, ve výhledu na jaro se uvažuje o setkání skasu s vedením sekcí a je možné nějaké téma přidat. O bagetách "se ví"...
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
 
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Bydliště: Praha 4
Typ studia: Informatika Mgr.

Zpět na Studentská komora Akademického senátu (SKAS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron