Zk 19.1.2016

frost

Zk 19.1.2016

Příspěvek od frost »

Předem nám paní Mrázová říkala, že dá u zkoušky otázku z toho co ještě nebylo v písemkách (samoorganizace+), a nějakou otázku z toho co už jsme měli

Dostali jsme dvě otázky, hodinu na vypracování:
- back propagation plus odvození změny vah pro output i hidden vrstvu
- samoorganizace, kohonenovy mapy, konvergence

potom nás poslala ven, a po jednom brala dovnitř - s tím že když se jí něco nelíbilo, tak jste si celkem popracovali ještě i na ústním. Šel jsem poslední a čekal jsem celkem něco kolem dvou hodin, bylo nás 6 na termínu. Kolegové na zkoušce vypracovávali další řešení různých dalších úloh snad hodinu a půl, mě se potom co v rychlosti projela Kohonenovy mapy zeptala na doplňující otázku cascade correlation, a chtěla vidět že tomu přesně rozumím (jak se kde co mění, ...), a u backpropu po mně chtěla co jsem nenapsal během písemky, tedy odvození vah pro hidden vrstvu, což jsem jí poté řekl že spíš nevymyslím, takže potom co zhodnotila mé výsledky ze cvik (plný počet bodů, resp. víc bodů než se dalo získat), a to co jsem předvedl na zkoušce, tak mi nabídla dvojku nebo že můžu přijít příští termín.

Celkově - přijde mi, že hodnocení zvlášť s tímhle množstvím kreditů je velmi mírné, ale člověk musí být připravený na to, že pokud neřekne že neví, tak z něj bude páčit znalosti dokud mu nebude chtít dát jedničku, což se může celkem dost protáhnout, když vám například něco v písemce chybí. Zároveň jsou věci, které musíte umět - u nás zřejmě to odvození vah u BP, bez toho jedničku asi nedávala. Hodnocení mi přišlo celkem dost subjektivní, ale je možné, že si paní Mrázová počítala body v hlavě.
bubáček

Re: Zk 19.1.2016

Příspěvek od bubáček »

další doplňující otázky jsem zaslechl např:

- 2nd order pravidla u BP
- LVQ
- adaptivní pravidla BP (+ odvození quickprop)
Odpovědět

Zpět na „AIL002 Neuronové sítě“