SW projekt zaměřený na XML

Cílem předmětu je naučit studenty týmové práci na větším softwarovém projektu. Probíhá seminární formou v rozsahu obvykle 2 hodiny týdně, a to zpravidla po dobu jednoho akademického roku. Práci na projektu lze zahájit od zimního nebo od letního semestru (s přesahem do dalšího školního roku). Projekt je zakončen veřejnou obhajobou. Předmět je možné zapsat kdykoliv během akademického roku (zapisuje se až v době, když se předpokládá konání obhajoby), během celého studia ho však lze zapsat maximálně dvakrát.
Tooomy
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 10. 2008 00:36
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: kolej 17.listopadu

SW projekt zaměřený na XML

Příspěvek od Tooomy »

Zdravím,
sháním další 3 členy do týmu....Oblastí zájmu projektu bude systém či aplikace týkající se XML technologie.

Snahou je odstartovat tento projekt co nejrychleji (ještě teď během letního semestru) a dokončit jej s úspěšnou obhajobou potom v nejbližší možné době v akademickém roce 2012/2013. Kdybychom dali kompletní tým dohromady třeba do konce dubna nebo dokonce dříve, bylo by to skvělé...

Programovací jazyk: JAVA

Požadavky na členy teamu:
-sami mít potřebu poctivě a hlavně pravidelně na projektu pracovat - a také to opravdu dělat !!! (ustavičně problém odkládat)
-pravidelné schůzky členů, dodržování jasných pravidel, vlastní inspirace a nápady, dodržování deadlainů
-dotáhnout projekt do konce + nebrzdit další členy teamu ("vození se na úkor ostatních", neplnění svých povinností)
-nenechat ostatní ve štychu (erasmus, přerušení studia, ...)
-zkušenosti s JAVOU a XML výhodou

Potřebné info k projektu:
-Projekt povede RNDr.Irena Mlýnková,Ph.D
- Téma projektu není zatím pevně stanoveno (je stanovená pouze oblast)- konkrétní zadání bude dohodou teamu.

Jsou možné tyto varianty:
a) vybrat již ze schválených (aktuálně 3)- viz: http://www.ksi.mff.cuni.cz/~mlynkova/projekty.html
b) domluvit si téma "ušité na míru" - co jsem se bavil přímo s p.Mlýnkovou, tak má v zásobě velké možných dalších témat (všechny se točí okolo XML)
c) přijít s vlastním návrhem - ten ale musí být "dost rozumný", aby ho projektová komise schválila...

Výhody tohoto projektu :
-Již schválené projekty jsou odsouhlaseny komisí, takže je možno pustit se ihned do práce, podobně je to s projekty typu b) - jen formalita
-Projekt bude pod dohledem p.Mlýnkové s pravidelnými konzultacemi a úkoly pro team

Předpokládá se toto schéma:
1) Analýza
2) Specifikace
3) Implementace
4) Testování
5) Dokumentace

- projekt bude "oficiálně" spuštěn o něco později, takže na něj bude více času - v ideální případě to bude časová rezerva pro dokončení (pro připomenutí je standardní doba na dokončení 9 měsíců od "spuštění")

Můj postoj:
*Mě osobně se moc líbí tato varianta:
-přímo hotový projekt typu a), konkrétně "Systém pro generování umělých testovacích XML dat" - podrobnosti viz.
http://www.ksi.mff.cuni.cz/~mlynkova/pr ... erator.pdf
-ale nebráním se i variantě b). Možná se najde ještě něco lepšího...

Kontaktujte mě urychleně v případě zájmu nebo jakýkoliv dotazů na emailu :
Tooomy@seznam.cz

V případě zájmu mi vždy prosím napište:
a) to, co od projektu sami čekáte
b) to, co můžete týmu sami nabídnout
Odpovědět

Zpět na „NPRG023 Softwarový projekt“