Zk 20.1.2012

Uživatelský avatar
tikiri
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 1. 2008 10:06
Typ studia: Informatika Bc.

Zk 20.1.2012

Příspěvek od tikiri »

Zkouška se klasicky skládala z počítání příkladů a z ústní. Příklady byly pouze 3, bylo na ně 60 minut a jsou v příloze.

Obrázek

Na postup na ústní stačilo mít jeden celý příklad správně, kdo měl víc, získal výhodu při losování otázek. Po písemce jsme se rozdělili na dvě skupiny a jedna šla odpoledne a druhá dopoledne, to bylo na přání studenta.

Kučera si nás pak odpoledne postupně volal k sobě ke stolu, okomentoval ve stručnosti písemku (žádné nejasnosti ani moc vysvětlit nechtěl, prý už je stejně pozdě) a pak nechal losovat otázky. Hodnotil velmi mírně, z naší půlky jsme šli na ústní všichni. Přiznám se, že na moje příklady koukal stylem - "Hm, tohle jste napsala jenom definice, takže to nic, tohle... no... dejme tomu, a tohle jste dělala špatně.", nicméně stejně jsem nakonec odešla s 1 v kapse. :D
Odcházela jsem jako pátá, všichni přede mnou udělali a zbývající za mnou vypadali též velmi nadějně, takže úspěšnost minimálně naší půlky byla velká.
Na ústní jsem seděla přes 2 hodiny.
Přílohy
Zadani
Zadani
Here's a llama, there's a llama, and another little llama, fuzzy llama, funny llama, llama, llama, DUCK. :)
rur

Re: Zk 20.1.2012

Příspěvek od rur »

Na ústní jsem měl převod 3DM na LOUP a ekvivalenci TS a ČRF. Ten převod jsem napsal na 5 stránek (ale mám velké písmo), s tím že některé věci jsem vůbec nerozepisoval, a PK si to prohlídnul (na 5. stranu ani nekouk) a že dobrý, a že mu nemusíme psát romány, že stačí stručně, aby viděl, že to umíme, a že se případně dozeptá. No - jak je koho ctěná libost, ale když toho napíšete hodně, tak se asi na nic už dozeptávat nebude, takže pokud budete mít něco obsáhlého (jako jsem měl já) a napíšete všechno co víte a šikovně vynecháte to co nevíte, tak už toho co víte bude tolik, že na to co nevíte se vás nejspíš už nikdo ptát nebude (teda pokud to nebude něco zásadního - ale i tak to stačí napsat tak stručně, aby to ještě byla pravda a zároveň to ta nechybělo úplně).
Tu ekvivalenci jsem napsal jen v bodech (stylem „zakóduju výpočet TS do stringu“, „sestavím predikát, který kontroluje, zda výpočet TS je korektní“, atd., fakt hodně po povrchu), rozepsal jsem jen to, jak se pomocí TS implementuje substituce, a taky mu to celkem stačilo (měl jsem v plánu toho napsat mnohem víc, tohle byl jen takovej začátek), jen se ptal, jak se něco udělá (nevím už přesně co, něco jako jak se překóduje string do binární reprezentace a zpátky, nevím jestli v TS nebo ČRF), tak jsme to společně nějak vymysleli, a dobrý.
(1)
Odpovědět

Zpět na „NTIN090 Základy složitosti a vyčíslitelnosti“