zápočet 21.1.2013

Základní kurs objektově orientovaného programování v C++. Třídy a objekty, zapouzdření, metody, plymorfismus. Abstraktní datové typy, přetěžování. Kontejnery, iterátory, algoritmy. Šablony, generické programování, kompilační polymorfismus. Výjimky. Bezpečné a přenositelné programování, vazby na OS.
Scharlach
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 1. 2013 18:34
Typ studia: Informatika Bc.

zápočet 21.1.2013

Příspěvek od Scharlach »

registr vozidel:
máte auta (spz, datum výroby, značka) a majitele (jméno, příjmení, rok narození) a úkol je vytvořit z nich databázi.
spz je unikátní, člověk je identifikován všemi 3 údaji. auto je vlastněno právě jedním majitelem, člověk může vlastnit 0-n aut.
databáze je uložená v souboru, dá se načítat a ukládat, formát libovolný. jde přidávat auta i majitele, měnit majitele autům, vyřazovat auta z databáze. obsluha přes konzoli, taky bez bližší specifikace.
klíčová funkce - vyhledávání: vlastník podle spz, auto podle jména a příjmení majitele. v lepším než lineárním čase.

takže vlastně úkol na kontejnery (nějaké šikovné použití mapy / multimapy) a trochu souborového IO.
čas ~ 3h, úspěšnost ~ 3/4
Domenus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 20. 1. 2011 15:18
Typ studia: Informatika Bc.

Re: zápočet 21.1.2013

Příspěvek od Domenus »

koho ste mali vcera na pisomke ? :)
ips
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 10. 9. 2011 20:18
Typ studia: Informatika Bc.

Re: zápočet 21.1.2013

Příspěvek od ips »

Yaghoba, byl fajn, jen to zadání bylo trochu chaotické (vypadalo to, jako by jej vymýšlel na místě :) ).
Domenus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 20. 1. 2011 15:18
Typ studia: Informatika Bc.

Re: zápočet 21.1.2013

Příspěvek od Domenus »

ips píše:Yaghoba, byl fajn, jen to zadání bylo trochu chaotické (vypadalo to, jako by jej vymýšlel na místě :) ).
aj sa mi to zadanie zdalo akesi neuplne - napriklad ma fakt prekvapuje, ze nebolo urcene akymi prikazmi sa ma program cez tu konzolu ovladat. ale inak sa mi zadanie zda pomerne lahke, idem si to skusit nakodit kolko mi to zaberie :):):)
deusex

Re: zápočet 21.1.2013

Příspěvek od deusex »

http://uloz.to/xjmzGGM/zapocetcpp-zip

moje reseni; hone jsem toho vynechal, hodne si zjednodusoval a stacilo.

ani jsem na vyhledavani jmen nepouzil multimapu ale map< string, vector<int> >, kde inty byly indexy ve vektoru vlastniku...
Odpovědět

Zpět na „NPRG041 Programování v C++“