Zápočtový test 17.2.

Základní kurs objektově orientovaného programování v C++. Třídy a objekty, zapouzdření, metody, plymorfismus. Abstraktní datové typy, přetěžování. Kontejnery, iterátory, algoritmy. Šablony, generické programování, kompilační polymorfismus. Výjimky. Bezpečné a přenositelné programování, vazby na OS.
Uživatelský avatar
Navry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 4. 10. 2007 19:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Zápočtový test 17.2.

Příspěvek od Navry »

Zadání:
práce s maticemi (transpozice, součet, součin), obecně inty, libovolný formát zadání ve dvou souborech
háček:
neomezená velikost - v paměti je možno mít jen jeden řádek (sloupec)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zápočtový test 17.2.

Příspěvek od Him »

Nemohl by někdo nastínit svoje řešení? Já přišel jen na jedno neefektivní..
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtový test 17.2.

Příspěvek od hippies »

udelas si funkce getSloupec, getRadek, ktere ti ze souboru vyzobou co potrebujes - ty volas v tom cyklu ve kterem provadis prislusnou operaci .. proste delas ze to mas v pameti, ale misto abys indexoval matici, tak das jeden index do te get funkce a druhy index do toho, co ti vrati (lepe naplni).

kdyz to chces mit efektivnejsi, tak nebudes v tech get funkcich znovu otvirat a zavirat ten soubor, ale preseekujes na zacatek (coz uz je ale spis c-style)
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zápočtový test 17.2.

Příspěvek od Him »

hippies: a jaky predpoklad vstup? Ja jsem premyslel o klasickem:

Kód: Vybrat vše

1 2 3
4 5 6
7 8 9
a tam bude funkce getSloupec dost neefektivni, protoze jedno cteni radku ti da jen jednu pouzitelnou hodnotu; getRadek ti da naopak vsechny pouzitelne hodnoty najednou.


II varianta: ukladat matici jako posloupnost cisel oddelenych mezerami, popr. cisla, ktera budou zarovnana na dany pocet mist (pro kazde cislo pet bytu) - to by v zasade mohla byt docela dobra reprezentace
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtový test 17.2.

Příspěvek od hippies »

no pokud to bude v textove podobe, tak si moc nepomuzes, protoze kdyz tam budou ruzneciferny cisla, tak je proste musis precist.
Pokud by to bylo binarne, tak uz se tam da s tim seekovanim kouzlit (a nemusel bys to cislo interpretovat, takze by to bylo lepsi urcite).

Jak to bylo zadany nevim, ja tam nebyl;)

Kazdopadne to je zkouska z C++ a ne z algoritmizace, takze predpokladam, ze uvedeny reseni bylo dostacujici.
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zápočtový test 17.2.

Příspěvek od Him »

Ten binarni zapis jsem si ozkousel a slo by to s tim docela hezky.. ale u zkousky bych to v ramci setreni casu neudelal

Me zajimaly oba aspekty ulozky, jak algoritmicka tak i to, jak to udelat v C++ ;-)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Sleep_Walker

Re: Zápočtový test 17.2.

Příspěvek od Sleep_Walker »

Nedal jsem to o 15 minut :E
Nekde jsem se ztratil v nasobeni. Moje reseni je http://artax.karlin.mff.cuni.cz/~cecht2 ... ce.tar.bz2.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zápočtový test 17.2.

Příspěvek od Him »

http://martinvseticka.eu/index.php?sekc ... e&page=172 - zkousel jsem si to napsat, cte to textovou reprezentaci matice takze je to diky tomu dost neefektivni
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Odpovědět

Zpět na „NPRG041 Programování v C++“