Booleovské funkce a jejich aplikace

Co se jinam nevejde
vojta_vorel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 14. 1. 2011 15:10
Typ studia: Informatika Ph.D.

Booleovské funkce a jejich aplikace

Příspěvek od vojta_vorel »

Ke zkoušce není moc co dodat, je ústní, bez větší písemné přípravy ale taky bez většího rýpaní v důkazech. Chtěl jsem hlavně napsat, že na studnici (v "incoming") jsou k nalezení jedny hezky vysázené zápisky, sám bych na ně býval nepřišel. Jsou plné chyb (některé chyby vznikají už u doc. Čepka při výkladu) ale odpovídají letošním tématům a hodí se.

Vojta
exa

Re: Booleovské funkce a jejich aplikace

Příspěvek od exa »

Jaky jsou zhruba otazky? Je to spis ze da problem a ten resis, nebo "tema a mluv" ?
vojta_vorel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 14. 1. 2011 15:10
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Booleovské funkce a jejich aplikace

Příspěvek od vojta_vorel »

Něco jsem o tom už sepisoval Davpemu, tak přeposílám:
Tak uvidíme, na co si vzpomenu. Byl jsem tam na BF jediný, tak si mě odvedl do pracovny a nejdřív mi dal sepsat definice monotónních funkcí a takových věcí. Pak se mě asi zeptal na něco jako jak se pozná, jestli monotónní funkce implikuje jinou monotónní funkci, nebo něco v tom stylu. Možná něco kolem konsenzů a pozitivních termů. Pak se zeptal něco jako "co můžem o monotónních funkcích říct", což jsem nepochopil a řekl jsem že "můžem třeba testovat regularitu". Tak potom když přemýšlel co dál, tak se zeptal na regularitu (můžeš si asi takhle říct, na co se má ptát :) ). Formuloval jsem tam tu záležitost kde se rozkládá formule na Ax_1x_2+Bx_1+.... U toho mi dal zase nějaký čas o samotě na napsání. To jsem věděl taky, no a pak se ještě chtěl zeptat na něco z jiné oblasti, tak se zeptal jak je cosi těžké a já řekl, že je to NP-úplné, protože se na to převede SET-COVER.
No a to byl asi konec.. nějaké podotázky jsem ale určitě zapoměl..
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“