Systémové architektury mikroprocesorů, Zk 22.1.2013

Co se jinam nevejde
trautnberk

Systémové architektury mikroprocesorů, Zk 22.1.2013

Příspěvek od trautnberk »

Yaghob byl pozivitně naladěn, jako obvykle. Byli jsme tam dva, tak jsme šli k němu do kabinetu. Já dostal stránkování, kolega přerušení, a ať si připravíme na papír odpovědi a až budeme chtít "se předvýst", tak ať se ozvem. Psali jsme oba tak 30-40 minut, pak začal kolega. Yaghob si to všechno přečetl a ptal se na nějaké doplňující otázky, ale šlo mu zejména o porozumnění "o co jde". Kolega se trochu zamotal ohledně toho, na čí zásobník se co ukládá při přerušení, a nevzpomněl si na to, co je IST (nový mechanismus interrupt stacků v x64). Odešel s dvojkou. Já jsem měl přípravu na papír toto: http://imgur.com/wll9z3n a vpodstatě to stačilo. Zeptal se mě, co jak vypadají stránkovací tabulky u PAE, tak jsem to popsal + proč to tak je. Pak ještě na to, k čemu jsou dobrý 4 MB stránky (pro kernel) a hlavně proč (aby se šetřila TLB). Na závěr něco ohledně bezpečnosti, ale viděl, že tomu rozumím, takže celý rozhovor trval asi 2 minuty, a dostal jsem za jedna. Jistě, na tom papíře jsem toho mohl popsat daleko víc do hloubky a hodně z toho jsem tam nepopsal vůbec, ale šlo hlavně o porozumnění.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“