[NAIL028] Úvod do robotiky, skúška, 01. 02. 2018

Co se jinam nevejde
kerzak

[NAIL028] Úvod do robotiky, skúška, 01. 02. 2018

Příspěvek od kerzak »

Skúška
Na skúšku si Obdržálek ľudí volal po jednom, takže sa celkom dosť čakalo. Znova boli papieriky, vytiahol som si jeden s nápisom "Actuators.", na čo hneď aj Obdržálek zhodnotil, že to je nejaká divná otázka a tak nech si potiahnem ešte jeden. Druhý bol "Využitie Doppleroveho efektu.", to sa mu už páčilo viac, tak moju otázku uzavrel tak, nech napíšem ten Dopplerov efekt a k tým aktuátorom, čo mi napadne a potom to posunieme ďalej. Na Dopplerov efekt som napísal vzorec, GPS a meranie rýchlosti a na aktuátory nejaké všeobecné žvásty. Na ústnej časti sme si trochu nerozumeli a musel som mu moje odpovede preformulovávať, kým si nebol istý, že to myslím správne a k tým aktuátorom mi dodatočne vymyslel, nech mu navrhnem robota, ktorý chodí po izbe a pomenujem na čo všetko musím myslieť. Na konci si prešiel 3 úlohy: dancing, multikára a ten Denavit-Hartenberg v Matlabe. Do úloh príliš nerýpal, pri dancingu ho zaujímal najmä high-level design. Záver bol, že to bolo skôr na 2 ako na 1, ale že ak ho s niečím oslním, tak môže byť aj 1. Povedal som, že 2 stačí.

Príprava
Slajdy sú naozaj veľmi zlé na učenie, ani na prednáškach nehovoril všetko. Čiastočne dobrý zdroj je https://robotika.cz/guide/cs, ale ani tam podľa mňa nie je všetko. Ja som sa učil tak, že som si prechádzal slajdy a podľa toho som si googlil, inak by som to nemal šancu pochopiť. Zabralo mi to asi 20 hodín čistého času počas troch dní, viac by podľa mňa ani nemalo zmysel, lebo on sa tam pýta dosť veci, na ktoré sa nedá nejak extra pripraviť.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“