[NPGR001] Poč. vidění a int. robotika 2016/17

Co se jinam nevejde
Sharduk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 1. 2012 12:12
Typ studia: Informatika Mgr.

[NPGR001] Poč. vidění a int. robotika 2016/17

Příspěvek od Sharduk »

Typicky 6 otázek z http://cmp.felk.cvut.cz/~hlavac/Teachin ... Otazky.pdf.
Všechno jasné, jen u "Roboti ovlivňují okolní svět akčními členy (actuators)." Jsme pořádně nikdo nechápal zadání a bylo nám dodatečně řečeno, že máme napsat typy pohonů (pneumatický, hydraulický, eletrický, jestli jsem to správně pochopil).

Že je předmět přehledového charakteru znamená, že o všem máme trochu vědět, nikoliv, že o něčem vědět nemusíme. Jinak na našem termínu jsme se dohodli, že celkem bude hodnocení v rámci 60b, písemka je za 30, takže tvořila polovinu.

Jinak článek libovolný ze zadaných časopisů. Jen varování, aby někdo nedopadl jako já, cílem není vůbec popsat obsah článků/závěrů zkoušejícímu, ale jen přibližné určení tématu, o kterém se budeme bavit (čili o článku jako takovém se skoro nemluví :D ). Já jsem měl článek o simulaci pohybu sidewindingu hadů u snakebotů a dostal jsem obecně inverzní a dopředné kinematické úlohy a z jakých rovnic jsou složeny atd. Kolegové měli problém kufrů (detekce odložených kufrů na letišti atd pomocí videa) -> obecná otázka na tracking v rámci videa. Další kolega něco podobného s trackingem, tak se ho zkoušející zeptal na rozdíl mezi konvolucí a korelací (znaménko) a dále jak by mohly vypadat popisovače rohů v rámci obrázku, kolega nevěděl, tak měl jeden libovolný vymyslet na místě, tak řekl 5x5 okénko počítající rozptyl a v pohodě. Poslední kolega měl něco s analýzou obrazu, tak otázka byla PCA (metoda hlavních směrů), její výpočet a něco s vektorovými prostory (podle mě souviselo s článkem minimálně).

Zkoušející prolistuje článek během 20s a něco nadhodí (v případě obrázků a rovnic by možná něco moh vybrat, u nás se to nestalo).

Zkoušení začínalo lidmi s max body s písemky a šlo až písemky s nejnižším počtem bodů. Pokud zkoušený neví, může být otázka zodpovězena z pléna budoucích zkoušených za bonusové body.

Jinak je pravda, že pan Hlaváč je hodný a přiklání se k lepším známkám. U nás bylo z písemky minimum 21b a všichni dali :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“