Domácí úkoly

Cílem semináře je seznámit posluchače s jazykem C#, prostředím platformy .NET a tvorbou aplikací s grafickým uživatelským rozhraním. Předpokládají se znalosti objektově orientovaného programování.
Tomgr
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 15. 2. 2010 16:06
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Domácí úkoly

Příspěvek od Tomgr »

Ahoj.
Chtěl bych poprosit někoho, kdo má hotovýho Huffmana II, o nějakej orientační časovej benchmark 100% úspešnýho řešení, třeba pro 179MB .avi nebo něco jinýho, co by měl mít na disku skoro každej :mrgreen:
Požadovanou časovou složitost na každej znak vstupu sem totiž nikde nevyčet a nevěděl jí ani cvičící.
Moje řešení mi ulítává na čas v posledních 2 testech a nevím, jestli to mám jenom zkoušet různě ořezávat, nebo to rovnou udělat celý znova.
(Pro každej znak šáhnu do pole Listů <bool> pro ten adekvátní tomu znaku, booly nahraju do queue<bool> a po zaplněný bufferu je z tý fronty po osmi vyndavám a konvertuju pomocí BitArray.CopyTo).

Předem díky za odpovědi, případně i rady, co by by mi to mohlo zpomalovat nejvíc.
Tomgr
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 15. 2. 2010 16:06
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí úkoly

Příspěvek od Tomgr »

Kdyby náhodou někoho trápilo to samý, tak na dvoujádrovým 2ghz procesoru 179MB avi spuštěný na 100% řešení trvalo minutu a celou dobu to zabíralo 50%, tj. celý jedno jádro.
Téma tady nechám, úkolů bude určitě ještě dost.
Margosha

Re: Domácí úkoly

Příspěvek od Margosha »

pro vsechny kdo ma potize s aktualnim domacim ukolem poznamka:
format double na vystupu musi byt takovy: Double.ToString("0.00000") :evil:
Margosha

Re: Domácí úkoly

Příspěvek od Margosha »

Mam potiye s aktualnim zadanim o vyhodnocovani vyrazu III. Mam 90% spravnost, posledni test vydava Time limit exceeded, jestli nekdo vi, v cem muze byt problem, porad'te mi prosim...
Margosha

Re: Domácí úkoly

Příspěvek od Margosha »

Odpovidam na svuj dotaz, posledni test ma dlouhy vstup, a proto reseni musi byt optimalni na cas(vypisy v infixu). Mozna to nekomu pomuze.
Tomgr
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 15. 2. 2010 16:06
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí úkoly

Příspěvek od Tomgr »

Neptal se někdo PJ nebo cvičícího jak to bude s odečítáním trestných bodů u zkoušky, pokud budou body do codexu přideleny až po tý zkoušce? Ty paralelní věci prý stihnou zkusit opravit, ale na tu hříčku máme i termín později, než je první zkouška...
Odpovědět

Zpět na „NPRG035 Jazyk C# a platforma .NET“