Zapoctovy test 3.2. 2010

Cílem semináře je seznámit posluchače s jazykem C#, prostředím platformy .NET a tvorbou aplikací s grafickým uživatelským rozhraním. Předpokládají se znalosti objektově orientovaného programování.
naf20
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 8. 2006 13:59

Zapoctovy test 3.2. 2010

Příspěvek od naf20 »

Tematem tohoto zapoctoveho testu bylo kachlickovani. Na vstupu dostaneme ve vstupnim souboru seznam pouzitelnych kachlicek, kazda ma na jedne strane nejakou barvu. Dale na vstupu dostaneme nejak jiz vykachlickovanou plochu a mame ji dokachlickovat. NP-uplny problem, nezbyva nez postupne zkouset pokladat kachlicky a kdyz to jiz nejde, backtrackovat zpet a zkouset pokladat jine kachlicky. Dale jsme obdrzeli grafickou knihovnu na vykreslovani kachlicek. Klasicke 3 hodiny.
Na konci se mi podarilo program uspesne dokoncit, fungoval na vsech vstupech a choval se naprosto korektne, ale protoze jsem si vstupni soubor nastavil jako konstantu a ne jako argument programu, kolega Poch me vyhodil, prezto ze to byl muj posledni pokus. Je tohle normalni?? Tady hranici prisnost se skodolibou radosti, kdyz ucitel muze vyhodit zaka...
Navic se mi zda pekne uchylne nacitat vstupni argumenty u graficke aplikace z prikazove radky!
Pekne mi to hnulo zluci...
Pitr2311
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 3. 9. 2009 17:54
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zapoctovy test 3.2. 2010

Příspěvek od Pitr2311 »

naf20 píše:Navic se mi zda pekne uchylne nacitat vstupni argumenty u graficke aplikace z prikazove radky!
Podobne sme to mali aj my v pondelok.. mali sme programovat tetris a rozmery hracej plochy sa mali nacitavat ako parametre z prik. riadku... neviem, ci taketo podmienky dava iba Poch (aj my sme mali jeho) alebo sa to rozhodli vyzadovat od vsetkych, ale zda sa mi moc prisne len za to neuznat program...
Pitr2311
Kubees
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 65
Registrován: 12. 1. 2007 22:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapoctovy test 3.2. 2010

Příspěvek od Kubees »

Tak tohle poctenicko mi hnulo zluco taky... Priste by mohli vyhazovat treba za pravopisne chyby v komentarich
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Re: Zapoctovy test 3.2. 2010

Příspěvek od beaver »

Kubees píše:Priste by mohli vyhazovat treba za pravopisne chyby v komentarich
Hmm, to neni spatny napad :twisted:
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
Odpovědět

Zpět na „NPRG035 Jazyk C# a platforma .NET“