Zápočtový test 10.2. 2009

Cílem semináře je seznámit posluchače s jazykem C#, prostředím platformy .NET a tvorbou aplikací s grafickým uživatelským rozhraním. Předpokládají se znalosti objektově orientovaného programování.
Uživatelský avatar
Cabroušek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 1. 2008 23:16
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Zápočtový test 10.2. 2009

Příspěvek od Cabroušek »

Dneska bylo zadání podobné jednomu z loňského roku ... takový Excel.

Na vstupu byla tabulka (oddělovače buněk mezery) a v buňkách byla buď nějaká hodnota (celé číslo nebo [] znamenající prázdnou buňku) nebo =[odkaz][operátor][odkaz], kde operátor mohl být +, -, * nebo /. Odkaz byl buď odkaz na jinou buňku ve vstupním souboru (např. B16, AY314, ZZV0) nebo nějakou buňku jiného souboru (např. List2!B7, Bflmpsvz!TS14). Výstupem byla tabulka se spočtenými hodnotami výrazů v buňkách. Při počítání s nedefinovanou buňkou se její hodnota považovala za nulovou. Bylo potřeba kontrolovat, jestli jsou hodnoty ve správném formátu (na výstupu chybové hodnoty #INVAL pro špatně definovanou hodnotu, #MISOP pro chybějící operátor, #FORMULA pro chybně uvedený odkaz), dělení nulou (chyba #DIV0) a zacykle (#CYCLE) - zacyklení bylo potřeba detekovat samozřejmě i mezi několika listy. A ještě mnoho detailů, které si zvídavý čtenář jistě doplní.

Dozíral na nás přímo Pavel Ježek. Původně dal času něco málo přes tři hodiny a potom ještě necelou půlhodinu nastavil. Odcházel jsem jako druhý právě v okamžiku vypršení nastaveného času, ale myslím, že se to dalo stihnout i mnohem rychleji. Zadávající mi odpustil drobné zmatky se zpracováním jména souboru, ale program otestoval důkladěně na všemožných testovacích vstupech.
Uživatelský avatar
starecml
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 25. 9. 2006 18:06
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtový test 10.2. 2009

Příspěvek od starecml »

Já jsem byl na testu, který byl v 16:00 a jako zadání jsme měli naprogramovat mergesort s prací s omezenou pamětí. Navíc program musel slévání realizovat ve více vláknech.

Zadání:
Naimplementujte externí třídění pomocí metody mergesort. Implementace musí splnovat dané vstupní parametry – maximalní velikost dostupné paměti a stupen paralelizace.
Popis:
mergesort <velikost_pameti> <ways><soubor.in>
  • velikost_pameti : určuje maximální velikost paměti, která je dostupná pro třídění, v počtu prvků vstupu (X)
  • ways : určuje kolik externích souborů se bude v jednom kroku slučovat (W)
  • soubor.in: soubor určený k setřídění (soubor). Obsahuje čísla (int) oddělené čárkami (např. 29122,3901, 14567). Neomezená velikost.
Přílohy
soubor.1.txt
Vstup programu
(452.9 KiB) Staženo 196 x
zadani-10.2.2009.pdf
Zadání
(92.43 KiB) Staženo 195 x
Scientific Approach team
Odpovědět

Zpět na „NPRG035 Jazyk C# a platforma .NET“