ITI 17.9.2013

Vše o státnicích úspěšně završujících roky studia na naší alma mater.
Kubees
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 65
Registrován: 12. 1. 2007 22:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

ITI 17.9.2013

Příspěvek od Kubees »

Pisu zadani presne tak jak to zkousejici rekl:

1. Slozitost (Koubek): Uplne problemy, P-uplnost, NP-uplnost.
2. Datove struktury (Koubkova): Vyvazovani binarnich vyhledavacich stromu - co, proc jak, priklad, algoritmy ne, radsi obrazky.
3. Umela inteligence (Bartak): Hry, minimax, alfa-beta.
4. Neuronove site (Surynek): Algoritmus zpetneho riseni a nejake jeho vylepseni.
5. Logika (neznamy mladik) Veta o uplnosti v predikatove logice.

(Ve chvili kdy mi dali otazky jsem vedel ze jsem magistr :D ...nadherna kolekce se mi sesla)

1. U P-uplnosti jsem napsal ze prevod se provadi v logaritmickem prostoru a ze jde o obtizne paralelizovatelne problemy. Koubek ze me tahal co znamena "obtizne paralelizovatelne" a pak mi prozradil, ze jde o snizeni casove slozitosti na logaritmickou pri pouziti polynomialniho poctu paralelnich procesoru. Nicmene prislo mi to spis jako tresnicka navic.
2. U vyvazovani stacilo popsat rotace, nejaky prilad insertu, pak jsme pokecali o tom jak se to da delat obecne v AVL stromech (jen zhruba) a nakonec me nechala zadefinovat RB-stromy.
3. Alfa-betu jsem kdysi implementoval v zapoctaku, takze pohoda. Doplnujici otazky na problem horizontu a dalsi vylepseni algoritmu (symetrie, databaze vzoru)
4. Napsal jsem algoritmus i s odvozenim upravovacich pravidel pres derivace, Surynek jeste zminil Quickprop ale to se nastesti zakecalo a pak jsme si povidali obecne o tom jak se da minimalizovat funkce v n-rozmernem prostoru. Kratce jsme zabrousili k adaptivnimu parametru uceni.
5. V dukazu vety jsem se dostal k bodu kde potrebujeme model uplne henkinovy teorie a byl jsem byl 30 minut mucen na tom jak se to dela. (Neumel jsm henkninovu teorii ani poradne nadefinovat, natoz abych stavel jeji kanonickou strukturu z konstatnich termu atd...) Nastesti to byla uz posledni otazka, takze to ze jsem se uplne ztrapnil uz nemelo fatalni nasledky.

Celkove za 2 a tim konci mych 7 umucenych let v Bradavicich. Adios pratele, jdu si uzivat zivota svobodneho cloveka. 8)
Odpovědět

Zpět na „Magisterské SZZ“