Koevoluce - zdroje

Vše o státnicích úspěšně završujících roky studia na naší alma mater.
peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

Koevoluce - zdroje

Příspěvek od peci1 »

Ahoj, tak zjistuju, ze se mi uplne nedari najit zadne pekne zdroje na koevoluci. Procitat originalni clanky mi neprijde jako efektivni vyuziti predstatnicoveho casu. Nemate nekdo nejake pekne materialy? Neco malo je ve statnicovych skriptech na Studnici, ale nichts mochts. Na wiki toho je taky poskrovnu a ani strycek Google uplne neumi poradit (nebo jsem moc linej).

Vim, ze nam o tom prednasel Martin Pilat (proto to Neruda nema ani ve "slajdech"). Nemate nekdo treba poznamky nebo tak?

Co jsem pochytil, tak zajimava (dulezita) temata mohou byt: rozdeleni na kooperativni/kompetitivni, problem Cervene kralovny (aneb jak poznat, ze se populace zlepsuje, kdyz fitness nemusi rust) a pripadne nejake dalsi problemy, ktere vyvstanou. To je tak vsechno.

Diky predem za jakekoli napady k tematu =)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Koevoluce - zdroje

Příspěvek od Him »

Bohužel nevím, ale kdybys to zjistil a postnul sem odpověď, tak bych byl velmi vděčný. Časem se mi to bude velmi hodit :-)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Acris
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 1. 2010 14:28
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha

Re: Koevoluce - zdroje

Příspěvek od Acris »

Ahoj, loni na cvičení o koevoluci pěkně povídal Pavel John - a všechny příslušné materiály nahrál na http://www.ms.mff.cuni.cz/~johnp7am/ . Tak doufám, že by mu nevadilo, když sem dám odkaz... Nevím, jestli je tam něco o problému Červené královny, ale to asi půjde dohledat jinde (když bych narazila na něco pěkného, tak to sem dám). Na tu knihu byl myslím samostatný referát, ale nebyla jsem na něm.

Btw. na tom Pavlově webu je i jeho referát na mobilní JADE z Adaptivních Agentů, což by se také někomu mohlo ke státnicím hodit. ;)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Koevoluce - zdroje

Příspěvek od Him »

Díky Ti!
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
martins
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 16. 1. 2010 15:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Koevoluce - zdroje

Příspěvek od martins »

Som sice mimo temu, ale tiez sa snazim dohladavat zdroje ku statniciam.

V minulom roku padla otazka 'Psychologicke motivace a pamat'. Mate niekto predstavu co vsetko by sa pod tym mohlo skryvat?
peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Koevoluce - zdroje

Příspěvek od peci1 »

martins píše:V minulom roku padla otazka 'Psychologicke motivace a pamat'. Mate niekto predstavu co vsetko by sa pod tym mohlo skryvat?
K tomu jsem toho taky moc nenasel. Myslim, ze ta pamet tam letos neni explic. zminena, ale asi se objevit muze. Ja tam vidim tak akorat reinforcement learning (to je odkoukane od uceni deti) + kratko/stredne/dlouhodobou pamet a mechanismy, jak informace mezi nimi probublavaji. Prijde mi to ale dost malo.
martins
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 16. 1. 2010 15:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Koevoluce - zdroje

Příspěvek od martins »

Ak pouzivam aktualne okruhy, ta pamat tam stale je http://www.mff.cuni.cz/toiso-8859-2.cs/ ... /i3b51.htm

Napises mi prosim odkial si cerpal? Ja som si precital kapitolu z 'Perceptions of Memory' a zaujimavy je tam Pavlovov pes a popis roznych druhov pamate.
peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Koevoluce - zdroje

Příspěvek od peci1 »

martins píše:Ak pouzivam aktualne okruhy, ta pamat tam stale je http://www.mff.cuni.cz/toiso-8859-2.cs/ ... /i3b51.htm
Pouzivame stejne okruhy. Ale. "Architektura autonomního agenta; percepce, mechanismus výběru akcí, paměť; psychologické inspirace." Pred psych. insp. je strednik, tj. myslim si, ze pamet ne z hlediska psychologickeho, ale z hlediska agentove-implementacniho.

Pokud jde o podminene/nepodminene reflexy a dalsi veci, asi se daji zminit, jen nevim, jaka oblast agentu je tim inspirovana (nepodminene = reflexni agent, ale podminene?).
martins
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 16. 1. 2010 15:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Koevoluce - zdroje

Příspěvek od martins »

peci1 píše:Pouzivame stejne okruhy. Ale. "Architektura autonomního agenta; percepce, mechanismus výběru akcí, paměť; psychologické inspirace." Pred psych. insp. je strednik, tj. myslim si, ze pamet ne z hlediska psychologickeho, ale z hlediska agentove-implementacniho.
Ano, mas pravdu. Ten strednik som tam prehliadol.

Mohol by si este prosim napisat odkial mas zdroje k zpetnovazebnemu uceni deti? Nepodarilo sa mi to najst. Vdaka
peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Koevoluce - zdroje

Příspěvek od peci1 »

martins píše:Mohol by si este prosim napisat odkial mas zdroje k zpetnovazebnemu uceni deti? Nepodarilo sa mi to najst. Vdaka
Tak ted uz se mi ten zdroj nepodarilo najit, tj. zdroj = moje poznamky =) Ale tak nejak intuitivne - dite nema ucelovou funkci, dite proste zkousi vse, co muze delat, a nekdy za to dostane pohlazeni a jindy na (_|_). Nebo vycvik psa by taky mohl byt prikladem.
Odpovědět

Zpět na „Magisterské SZZ“