UI - 09.07.2020

Vše o státnicích úspěšně završujících roky studia na naší alma mater.
anonym314

UI - 09.07.2020

Příspěvek od anonym314 »

Dnes boli dve komisie. Zacali sme o 8:45 a rovno nam dali vsetky otazky s pribliznym casom, kedy sa za nami zastavia. Kazdopadne sa casy nedodrziavali a skoncil som o 1.5h skor.

Zlozitost [A. Kucera]
Zakladne triedy zlozitosti. Zacal som pisat, dostal som sa po inkluziu TIME NTIME SPACE NSPACE. Tam uz za mnou prisiel, rychlo si prebehol, co tam mam. Spytal sa ma este na myslienku Savichovej vety a potom sme riesili (ne)NP problemy. Slovne som mu spomenul kachlikovanie, SAT a potom sa ma pytal, ze ako je to s 1...k-SAT. Spomenul som mu 2-SAT a implikacny graf. Trochu sme sa o tom bavili, celkovo pekne rozpravanie.

Datovky [Gregor]
Hesovanie. Chcel univerzalne a prehlad metod (mal som kukackove, separovane a linerne pridavanie). Dost sa v tom rypal, hlavne definicie, odhady casov a systemy funkcii na take odhady potrebne. Zistoval, ci tomu rozumiem a kladol pomerne neprijemne otazky, ale cely cas navadzal a daval priklady, kde sa to dalo celkom fajn vysvetlit. Hodne som sa trapil, odchadzal vsak so slovami, ze je spokojny.

Prirodou inspirovane [Neruda]
VoS a JJGA. VoS som rozpisal pomerne detailne, pytal sa na motivaciu a kritiku. JJGA chcel viac-menej princip naco a preco a rozdiel medzi konecnymi a nekonecnymi populaciami. Pohoda.

Neuronky [Pilat]
Kohonenky. Pisal som o motivacii, nejaky nacrt, ako to vyzera, klobucikovu funkciu (tu sa ma pytal, ako ju vytvorit - dozvedel som sa, ze rozdielom Gausov) a cca nacrt dokazu. Este som mu nanutil zaklad Ojovho alg, ale to ho uz moc nezaujmalo.

Strojovko [Pilat]
Povedal, ze by to chcelo nejaku zabavu, tak mi dal zpetnovazobne. Este potom dodal, ze dufa, ze viem :) Spisal som tam cca to, co je v Bartakovych slidoch. Islo mu hlavne o to, aby som popisal vzorceky updatov a myslienku a potom sa ma pytal, ci tomu rozumiem.

Ostatne otazky, co som zachytil: zpetnovazobne 3x, pamatova hierarchia, hlady. Len pozor na bioinformatiku, pocul som, ze v druhej komisii (vedena doc Mrazovou) padla a hodne sa v tom rypali.

Celkovo prijemna skuska a fajn vysledky: 8x1 a 1x2.
Odpovědět

Zpět na „Magisterské SZZ“