Příprava na podzim 2015 - materiály a konzultace

Vše o státnicích úspěšně završujících roky studia na naší alma mater.
Jonáš
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 1. 2010 10:57
Typ studia: Informatika Mgr.

Příprava na podzim 2015 - materiály a konzultace

Příspěvek od Jonáš »

Ahoj,

připravuju se na podzimní termín státnic. Říkal jsem si, že by bylo fajn mít možnost konzultovat některá témata s ostatními. U některých otázek si ani nejsem úplně jistý, co se po nás chce.
Kdo by měl zájem, dejte vědět sem nebo na mail jonas.klimes@gmail.com. Můžeme případně vytvořit nějaký rychlejší komunikační kanál (FB skupinu, společnou konverzani na nějakym IM...) nebo se i sejít.

Mám tyto okruhy:
  • Analýza, návrh a management softwarových systémů
    Vývoj softwarových systémů
    Distribuované systémy
    Datové struktury
    Složitost a vyčíslitelnost
Nejlépe se mi učí tak, že si dělám výpisky. Mám zatím vypsaný okruh Vývoj softwarových systémů. Vycházím z různých verzí slidů k příslušným předmětů a z výpisků, co tu nahrál chmirko. Někde to mám do větších detailů, někde toho mám víc a někde jen jinou strukturu. Doufám, že to někomu pomůže.

Je to Google Docs, dá se tam komentovat, tak pokud to budete někdo číst a něco se vám nebude zdát nebo budete mít jiný názor na to, co má v dané otázce být, budu rád, když tam dáte komentář nebo napíšete mail. Nebo se to dá rovnou upravit a ono to z úpravy udělá návrh na změnu.
Zatím jsem to nečetl vícektrát, mohu tam být chyby a určitě tam je spousta překlepů. Neručím ani za to, že to je odpověď na danou otázku, jak si to budou představovat zkoušející. Zadání je dost obecné.

Výpisky Vývoj softwarových systémů:
https://docs.google.com/document/d/12C6 ... sp=sharing

Jonáš
František

Re: Příprava na podzim 2015 - materiály a konzultace

Příspěvek od František »

Jonáš píše:Ahoj,
U některých otázek si ani nejsem úplně jistý, co se po nás chce.
My jsme vloni obešli zkoušející a poptali se přímo jich, jaké vědomosti od nás očekávají. (Ale I1, takže I2 si budete muset obejít sami. ;-)
Jonáš
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 1. 2010 10:57
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Příprava na podzim 2015 - materiály a konzultace

Příspěvek od Jonáš »

František píše: My jsme vloni obešli zkoušející a poptali se přímo jich, jaké vědomosti od nás očekávají. (Ale I1, takže I2 si budete muset obejít sami. ;-)
Díky za info, to je dobrý nápad. A jak jste prosím zjistili, koho obcházet? Na webu je seznam komise, ale je celkem dlouhý. V SISu u infomací o SZZ se jen odkazují na tento seznam? Měli jste nějaký zdroj lidí, kteří vás budou zkoušet nebo jste šli jen třeba za těmi, co vyučovali ty předměty, které mají vaše okruhy pokrýt? A nějak jste se s nimi dopředu domlouvali nebo jste jen obešli katedry, kdo tam zrovna byl?
Díky.

Jonáš
František

Re: Příprava na podzim 2015 - materiály a konzultace

Příspěvek od František »

Jonáš píše:
František píše: My jsme vloni obešli zkoušející a poptali se přímo jich, jaké vědomosti od nás očekávají. (Ale I1, takže I2 si budete muset obejít sami. ;-)
Díky za info, to je dobrý nápad. A jak jste prosím zjistili, koho obcházet? Na webu je seznam komise, ale je celkem dlouhý. V SISu u infomací o SZZ se jen odkazují na tento seznam? Měli jste nějaký zdroj lidí, kteří vás budou zkoušet nebo jste šli jen třeba za těmi, co vyučovali ty předměty, které mají vaše okruhy pokrýt? A nějak jste se s nimi dopředu domlouvali nebo jste jen obešli katedry, kdo tam zrovna byl?
Díky.

Jonáš
No, skutečný seznam asi nemáš šanci získat, ale zkuste obejít některé z těch, kteří to zkušely v posledním roce. Domlouvali jsme se předem.
Jonáš
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 1. 2010 10:57
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Příprava na podzim 2015 - materiály a konzultace

Příspěvek od Jonáš »

Další mé materiály:
Analýza, návrh a management softwarových systémů
https://docs.google.com/document/d/1aZb ... Y_1u8/edit

Distribuované systémy
https://docs.google.com/document/d/1Dya ... ZSe_Q/edit
Odpovědět

Zpět na „Magisterské SZZ“