Stránka 1 z 1

Obhajoba Bc. prací (prezentace)

Napsal: 20. 6. 2013 16:44
od Davpe
Pro ty které by zajímalo jak probíhají obhajoby bakalářských prací formou prezentace tak tady jsou zkušenosti z 2013. Prezentace je povinná pokud máte vedoucího z KAMu. Pokud nemáte a přesto byste chtěli svoji práci obhajovat formou prezentace tak to taky jde, napište vedoucímu a on zařídí přesun.

Obhajoba probíhá tak, že si nahrajete do počítače prezentaci, odprezentujete, poté se přečtou posudky vedoucího a oponenta (pokud jsou dlouhé tak ten kdo to čte vytáhne jen věci které mu přijdou důležité). Poté máte možnost se k posudkům vyjádřit, případně se vás můžou ještě na něco zeptat. Pak jde dalši člověk a repeat. Až se vystřídají všichni tak komise zůstance v učebně, všichni ostatní jdou na chodbu, po chvíli všechny pozvou dovnitř a přečtou známky případně i s kraťoučkým komentářem.

Poznámky:
- v komisi byli Loebl, Pangrác (kteří to i vedli; posudky četl Pangrác případně autor posudku pokud byl přítomen), Jelínek, Gregor, Pultr, Hladík.
- v pozvánce na obhajobu bylo psáno "K obhajobě je zapotřebí mít připravenou prezentaci o délce cca 15 minut", ale hned na začátku Loebl oznámil, že prezentace budou 10 minut a pokud někdo prezentoval, tak upozorňoval když zbývaly tři minuty do konce
- pokud máte prezentaci v PDF tak si zjistěte jak se zapíná fullscreen (tam to bylo CTRL + L)
- pokud děláte prezentaci v LaTeXu (Beameru), pozor na příkaz \pause používaný k postupnému zobrazení textu. U mě tento příkaz způsobil, že text který by se neměl zobrazit byl zobrazen velice světle a po kliknutí se zobrazil v plné kráse. Na notebooku žádný problém ale na projektoru byl ten světlý text strašně moc vidět a tím pádem se zcela ztratil účinek postupného zobrazení textu, neboť všechno bylo hned na začátku vidět.
- není problém obhajovat bez prezentace a jenom psát na tabuli
- není problém mít slidy v angličtině a mluvit česky
- nepodceňtě kontrast - minimálně u dvou lidí nešel text přečíst kvůli špatné volbě pozadí a popředí (a Loebl na to upozorňoval)

Z osmi lidí bylo 6 jedniček a 2 čtyřky (jeden už tu práci obhajoval podruhé se známkami z posudků 2 a 4, ten druhý se omlouval že to nestihl pořádně dokončit a známky z posudků měl 3 a 4).