SSZ 8.9

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
Uživatelský avatar
peva
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 22
Registrován: 25. 1. 2006 20:21
Typ studia: Informatika Bc.

SSZ 8.9

Příspěvek od peva »

Toz prihodim svoje dojmy, pojmy a zadanie: ( pre 2007 a starsich ), Vseobecna informatika
Matika
1, Napiste Eulerov vztah pre rovinne grafy. Mame kompletne triangulovany graf, spocitajte pomocou Eulerovho vztahu pocet hran v tomto grafe
2, Definicia determinantu, jeho geom. vyznam + dokaz ze det (A*B) == det(A)*det(B)
3, definujte konvergenciu rady. Zistite, pre ake 'k' konverguje rada \sum 1/(n^(^1^+^1^/^k^))

Informatika:
1, definujte jazyky v chomskeho hierarchii a im prislusne automaty a gramatiku. Dbajte a determinzmus a netederminizmus automatov
2, definujte naco sluzia normalne formy u databazii, napiste ake anomalie a kedy mozu vznikat na konkretnych prikladoch
3, definujte co je to hasovanie, perfektne hasovanie, univerzalne hasovanie a ( tramtadaa ) Litwickovo hasovanie

Pan docent Tuma sa usmieval jak obvykle, prej matici uz nevedeli co by nam lahsie dali:P

Komisia si prace prezrela, parsovali si nas po jednom a objasnovali dotycneho kliky-haky. dali sancu opravit pripadne "prekliky". Moje stvorkombo -Hnetynka, Obdrzalek, Hladik(?), Cepek. Moc mili, akurat u mna Hnetynku ocividne bavila moje pomerne pofiderna definicia hasovania, takze ma nechal sa vykecat bez toho aby mi naznacil jak mimo som:P Nasledovala kratka porada a pogratulovanie k uspechu ( az na to hasovanie, ktore som sice vraj videla..ale velmi, VELMI zdaleka)
Celkovy dojem - dneska to bolo hodne do pohody...Nejak od nasich casoch zlavnili..niezeby mi to vadilo!
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“