Dostatecna doba uceni

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Dostatecna doba uceni

Příspěvek od Him »

Jak dlouho jste se ucili / hodlate ucit na SZZ? Pripadne na jakou znamku to stacilo?

PS: Aby se to dalo srovnat, tak navrhuju "dny cisteho casu" jako jednotku :-)

Diky!
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 162
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od Myshaak »

Him píše:Jak dlouho jste se ucili / hodlate ucit na SZZ? Pripadne na jakou znamku to stacilo?

PS: Aby se to dalo srovnat, tak navrhuju "dny cisteho casu" jako jednotku :-)

Diky!
To bude podle me hodne individualni. Vzdyt i na "obycejnou" zkousku se uci kazdy jinak. Ale abych odpovedel na anketni otazku: :)

Lehce jsem se zacal ucit mesic pred statnicema - neumim se totiz jako nekteri ucit 10 hodin v kuse, proste to nezvladam, takze se vetsinou zacinam ucit driv. Tempem par hodin denne jsem jel asi az do konce srpna, pak jsem pridal. (Na druhou stranu tyden pred statnicema jsem jel s partou na prodlouzeny vikend nekam na chatu :D) Pokud bych chapal "den cisteho casu" jako 12h cisteho uceni (a 12h odpocinek) tak "normovane" by to bylo v rozmezi 10 - 14 dnu.
Zas jsem se to ucil (zvlast matiku) opravdu poctive - se vsema dukazama. Ve vysledku jsem akorat moc neumel Fourierovku a veci z Algebry II (takovy okruhy delitelnosti a ja nevim co jeste) - samozrejme jsem to dostal.
Vysledek: i tak za 2
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od Him »

@Myshaak: Cekal jsem, ze je potreba se ucit o dost dele. Diky za odpoved ;)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od Almer »

kdyz definuju den jako cca 8 hodin jako cca 20 dni ... tak na bc bych rekl ze jsem dal tak 17 dni matematice a 3 dny na informatiku. ( logika je dle mne matika, info bylo preleteni ale tak vetsinu veci jsem vedel z praxe...takze jenom nejake detaily. )
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od gASK »

Abych přidal další odhad: Na bakalářské státnice jsem se "učil" rovný měsíc. Učení v tomto případě zahrnovalo pár dnů, kdy jsem dělal něco jiného (jinak by mi asi hráblo) a bylo dost pozvolné - cca 10 hodin denně proložených sledováním televize, čtením, nákupy a vařením (bohužel se neumím učit "nárazově"). Také zahrnovalo cca týden, kdy jsem si sháněl otázky a účastnil se vypracování části státnicových otázek, abysme se měli z čeho učit (a vy taky :twisted:). Kdybych měl tedy shrnout samotné učení, tak asi 3 týdny 8 hodin denně, rozloženo mezi matiku a informatiku asi 2:1. Ke konci jsem taky "zabil" tak třetinu času pravidelným opakováním již zapamatovaného.

Sice na konci byly části, které jsem neuměl (v podstatě vše z MA3), ale stihnul jsem v klidu projít všechno důležité a byl jsem tak při státnicích (relativně) klidný :wink:
When life gives you crap, make crap golems.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od Him »

Diky za odhady :-) Odhaduju, ze na to budu mit tak 20 dni, takze snad to nejak stihnu.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od Him »

Jak moc jsou u SZZ pozadovany dukazy? Co jsem tak cetl tady na foru, tak se zda, ze jsou potreba i lehci dukazy, snazim se to tedka ucit vsechno, ale trva mi to pomerne dlouho.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od Almer »

Pokud je otazka napr: universalni nebo perfektni hashovani, kde definice je na 3-10 radku, ale dukaz na 3 strany, tak bez dukazu to asi nepujde.

Lehci dukazy sjou, ja mel napr dokazat metody Per-partes a nebo Substituce.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od gASK »

Neřekl bych, že je to ani tak o délce věty nebo důkazu (v podstatě všechny věty z analýzy jsou na 3 řádky a málokterá má důkaz kratší než 3 stránky). Spíše je to o tom, o čem je otázka a jak je ten důkaz důležitý. Pokud je otázka "nějaká věta" nebo "něčí věta a její důsledky", tak je celkem jisté, že po tobě ten důkaz budou chtít, protože jinak bys měl odpovězeno za pět minut (ale i takové otázky jsou :wink: ). Pokud máš jako otázku něco obecnějšího a zmíníš tam pět vět, tak po tobě nikdo všechny jejich důkazy chtít nebude (pokud nepotkáš nějakého zavilého matematika, že Almere :twisted: ).

Obecně se dá říct, že nejlepší je naučit se na státnice všechny důkazy. Na druhou stranu je to nereálné, takže nejlepší je postupovat tak, že se naučíš jen ty, které se z nějakého důvodu považují za významné (typicky ty, které se ukazovaly na přednáškách, minus ty, co se tam ukazovaly "jen tak pro zajimavost")
When life gives you crap, make crap golems.
HonzaK
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 71
Registrován: 28. 9. 2007 17:36
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od HonzaK »

Ja mel treba jednu otazku na vicerozmerny integral a Fubiniho vetu, tam jsem nemusel dokazovat vubec nic (ani naznakem), druha otazka se tykala lin. nezavislosti, tam jsem dokazal lemma o vymene a naznacil dukaz Steinitzovy vety (na to uz se ptali). Myslim, ze celkove dukazy jsou dobre hlavne na zlepseni dojmu, nez ze by byly nutnou podminkou pro projiti, dulezitejsi je, rekl bych, umet aspon trochu rozumne odpovidat na otazky typu "co by bylo, kdyby...", tj. "videt" souvislosti a presahy mezi jednotlivymi tematy, byt schopen o tom nejak popremyslet (idealne nahlas, to pusobi dobre) - tim nechci nikoho vystrasit, naopak, je to podle me lepsi varianta, zkousejici byli prijemni a s uvahami pomahaji (teda aspon podle moji zkusenosti)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od Him »

@HonzaK: Diky za postrehy!

A mohu se zeptat jeste na statistiku? Jak dlouho ses ucil? ;-)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
HonzaK
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 71
Registrován: 28. 9. 2007 17:36
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostatecna doba uceni

Příspěvek od HonzaK »

Him píše:@HonzaK: Diky za postrehy!

A mohu se zeptat jeste na statistiku? Jak dlouho ses ucil? ;-)
No, na statnice jsem sel 21.6., posledni zkousku (Struktury) jsem udelal 2.6., 3.6. jsem si shromazdil materialy a zlehka zacal, od 4.6. jsem se ucil "naplno", cisteho casu ale bych to odhadoval
tak kolem 6 hodin kazdy den (v prumeru). Puvodne jsem chtel delat kazdy den kus matiky a kus informatiky, ale ukazalo se efektivnejsi delat cely den bud jen I, nebo jen M. Vzhledem k dobremu rozdeleni M
do otazek jsem delal tak 3-4 otazky za den s tim, ze v nasledujicih dnech jsem si je strucne opakoval, u I je to horsi, tam je kazda otazka hodne rozsahla, takze tam jsem to delal, jak mi to vyslo.
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“