BSZZ PMSE&FPM

Vše co se týká bakalářských státních závěrečných zkoušek.
quark87
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 28. 6. 2006 22:51
Typ studia: Matematika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

BSZZ PMSE&FPM

Příspěvek od quark87 »

Ahoj!
Pridavam moje postrehy zo statnic zo 7.9.2009, predseda komisie Prof. Benes. Obhajoba prace zahrnala prezentaciu vysledkov prace v dlzke do 10 min. Potom boli precitane posudky od veduceho a oponenta a nasledovali pripadne otazky od clenov komisie.
Na ustnej skuske som dostal (zdoraznujem dostal, nie vytiahol si :-) ) papier s otazkami, na ktorom bolo napisane moje meno. Toto ma dost prekvapilo, ze otazky mal kazdy dopredu dane...Ja som mal tieto:

ALGEBRA: grupa, cyklicka grupa, charakterizacia cyklickych grup, normalna podgrupa, Lagrangeova veta, grupovy homomorfismus a ukazat, ze jadro grupoveho homomorfismu je normalna podgrupa

ANALYZA: mocninove rady

PRAVDEPODOBNOST A MATEMATICKA STATISTIKA: nahodna velicina, nahodny vektor, vztah medzi nimi, definicia sigma-algebry, testovanie hypotez, chyba 1. a 2. druhu, sila testu, odvodit intervalovy odhad parametru mu, ak mame vyber z normalneho rozdelenia so znamym rozptylom, suvislost intervaloveho odhadu a testovania hypotez

Na pripravu bola presne hodina. Bolo dost neprijemne, ze este pocas nasej pripravi prebiehali obhajoby bakalarok, co velmi rusilo. Po hodine sa zacalo skusanie. Je naozaj pravda, ze skuska ma charakter prijemneho rozhovoru, nikto sa nesnazi potopit vas, pokial nieco neviete, snazia sa vam pomoct. Jedinou vynimkou bol pan Cerny z analyzy, to sa vsak dalo ocakavat.... :-D Co sa dokazov tyka, odo mna bol vyzadovany jedine v pripade Lagrangeovej vety z algebry, ale aj to je dokaz asi tak na dva riadky. Skusanie z kazdej casti trvalo do 15 min, tento cas sa prisne dodrziaval, pretoze nas tam bolo strasne vela. Po skonceni skusania nasledovalo hned vyhodnotenie a hura oslavovat :)
Tym, ktorych to este len caka, prajem vela stastia a hlavne dobre otazky na ustnej!
Odpovědět

Zpět na „Bakalářské SZZ“